چیز کیک ها یکی از دسرهای بسیار قدیمی در دنیا می باشند که طبق اطلاعات ثبت شده این دسر اصالتی یونانی دارد و در کل دنیا تهیه می شود. چیز کیک سایه روشن هم یکی از روش های تهیه چیز کیک یخچالی است که مواد اولیه و طرز تهیه تقریبا یکی می باشد ولی نوع دیزاین این دسر متفاوت می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه چیز کیک شکلاتی سایه روشن یخچالی با بیسکویت شکلاتی را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه چیز کیک سایه روشن:

بیسکوییت کاکائویی200 گرم
پنیر خامه ای200 گرم
خامه پر چرب200 گرم
کره150 گرم
شکر3/4 پیمانه
وانیل1 قاشق چایخوری
پودر ژلاتین1 قاشق غذا خوری
شکلات صبحانه1 پیمانه

طرز تهیه چیز کیک سایه روشن با بیسکویت شکلاتی:

مرحله اول آماده سازی بیسکویت ها:

بیسکویت ها را با هر وسیله ای که دارید کاملا پودر کنید حالا کره را ذوب کرده و به بیسکویت های پودر شده بیفزایید و خوب مخلوط کنید تا بیسکویت حالت شنی پیدا کند.

مرحله دوم آماده سازی مواد میانی:

پنیر خامه ای را به همراه شکر و وانیل داخل کاسه ای ریخته و با همزن مخلوط می کنیم تا یکدست شود.

مرحله سوم آماده سازی خامه:

خامه را کمی حرارت می دهیم و بعد پودر ژلاتین را می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شود کمی که از حرارت افتاد به باقی مواد افزوده و خوب مخالوط می کنیم.

مرحله چهارم آماده سازی مواد کرمی برای افزودن به بیسکوییت:

مواد را به میزان مساوی داخل 4 کاسه می ریزیم و یکی از کاسه ها را سفید نگه می داریم و به سه کاسه بعدی 3 قاشق شکلات، به کاسه دیگر 2 قاشق و به کاسه آخر 1 قاشق شکلات صبحانه می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله پنجم افزودن مواد کرمی به بیسکوییت:

در این مرحله لایه بیسکویتی را از داخل یخچال خارج کرده و مواد سفید را در مرکز ظرف می ریزیم سپس کاسه ای را که کم رنگ ترین بود را در مرکز رنگ سفید ریخته و به ترتیب تا رنگ تیره ادامه می دهیم.

مرحله ششم استراحت و سرو کیک یخچالی:

کیک را به مدت 4 ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا منسجم شود و بعد از آن کمربند قالب را جدا کرده و داخل ظرف زیبایی گذاشته و چیز کیک را سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه چیز کیک سایه روشن یخچالی:

  1. اگر قالب کمربندی ندارید داخل ظرف دیواره دار ساده ای را نایلون بیندازید و چیز کیک را تهیه و بعد چیز کیک را به کمک نایلون از داخل ظرف خارج کنید.
  2. چیز کیک را می توانید با شکلات ذوب شده تزیین کنید.
  3. چیز کیک را بنا به سلیقه تان به بیسکویت شکلاتی و وانیلی می توانید استفاده کنید.
  4. می توانید لایه های سایه روشن را به شکل لایه ای روی هم بریزید.
3.4/5 - (8 امتیاز)

دسته بندی شده در: