در آشمزی همراه شما عزیزان هستیم با یک آموزش ملل. پیتزا لاهماجون یک پیتزای ترکیه ای است که بسیار ترد و خوشمزه است. لاهماجون یکی از معروف ترین غذاهای ترکی است و در مناطق آذربایجان در تمام رستوران ها یافت می شود. لاهماجون یک پیتزاست که به صورت لایه لایه روی هم قرار می گیرد و معمولا با گوشت چرخ کرده ی گوسفندی نیز می باشد. در آشمزی همراه ما باشید برای تهیه پیتزا لاهماجون ترکیه ای.

مواد لازم برای پیتزا لاهماجون ترکیه ای

آرد سفید۱ لیوان
خمیر مایع۱ قاشق غذا خوری
شکر۱ قاشق غذا خوری
آب ولرم۱ لیوان
گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
رب گوجه فرنگی۱ پیاله
فلفل قرمز نمک زردچوبه پاپریکا آویشنبه میزان لازم
فلفل دلمه ای۱ عدد
پنیر پیتزا۳۰۰ گرم
روغن مایعبه میزان لازم
لیمو ترش۲ عدد

طرز تهیه پیتزا لاهماجون ترکیه ای

مرحله اول: خمیر پیتزا

در یک کاسه آب ولرم را به همراه خمیر مایع و شکر بریزید و زمان دهید تا عمل بیاید. سپس به آرد سفید اضافه کرده و مخلوط کنید تا یک خمیر لطیف عمل بیاید. روی خمیر را بپوشانید و زمان دهید تا خمیر حجمش تغییر کند.

مرحله دوم: لاهماجون

در یک تابه پیاز را خرد کنید و روغن اضافه کنید و تابه را روی حرارت بگذارید و تفت دهید تا پیاز سرخ شود. سپس گوشت چرخ کرده و ادویه ها را اضافه کنید. رنگ گوشت که تغییر کرد، رب گوجه را اضافه کنید و تفت دهید. آب ۱ عدد لیمو ترش را اضافه کنید و سپس از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: پخت پیتزا لاهماجون

کف تابه را چرب کنید و سپس یک چانه ی کوچک از خمیر پیتزای آماده را در تابه پهن کنید. سپس کمی رب گوجه و ادویه ها را با هم مخلوط کنید و بر روی خمیر بریزید و پنیر پیتزا بریزید و سپس از مواد گوشتی بریزید و فلفل دلمه ای خرد شده را بچینید و اگر فر ندارید درب تابه را گذاشته و ۱۰ دقیقه زمان دهید با حرارت متوسط خمیر بپزد و پیتزا را برداشته و یک لایه ی دیگر آماده کنید و روی پیتزای قبلی بگذارید. اینگونه می توانید پیتزا لاهمجان چند طبقه ای را آماده کنید. اگر از فر استفاده می کنید، با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید.

مرحله چهارم: سرو پیتزا لاهماجون ترکیه ای

به همین ترتیب باید پیتزا لاهماجون را آماده کنید و می توانید در آخر به همراه چاشنی دلخواه و سس و آب لیمو پیتزا لاهماجون خانگی را آماده کنید و نوش جان فرمائید.

نکات خوشمزه کننده در تهیه پیتزا لاهماجون ترکیه ای

  1. اصل لاهماجون با گوشت قرمز است ولی شما می توانید با گوشت مرغ نیز لاهماجون را تهیه کنید.
  2. می توانید از قارچ و نخود فرنگی در لاهماجون استفاده کنید.
  3. پیتزا لاهماجون را می توانید یک لایه ای هم سرو کنید.
  4. خمیر لاهماجون باید نازک باشد تا حسابی برشته شود.
  5. لاهماجون کمی تند سرو می شود، بنابراین اگر شما هم تند خور هستید می توانید از فلفل سفید هندی نیز استفاده کنید.
  6. می توانید از دانه های زیتون و گوجه گیلاسی و یا جعفری نیز در لاهماجون استفاده کنید.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: