بانوفی پای یک نوع پای از خانواده پای ها است که از لایه ای بیسکوییتی و لایه ای کرمی تشکیل شده که اصالتی انگلیسی دارد. بانوفی پای بسیار خوشمزه و زیبا و پر طرفدار است که به عنوان یک دسر جایگاه خاص خود را در میهمانی ها و کافه ها دارد. بانوفی پای را در ظرف های تک نفره و یا قالب های کمر بندی می توان تهیه کرد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه بانوفی پای با موز و کارامل را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه بانوفی پای انگلیسی:

بیسکوییت70 گرم
موز2 عدد
خامه قنادی235 گرم
کارامل300 گرم

طرز تهیه بانوفی پای مجلسی با موز و کارامل:

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

ابتدا بیسکوییت ها را داخل یک کاسه ریخته و کمی خرد کنید به شکلی که نه پودر شود و نه تکه های درشتی داخل آن باشد. موز را پوست گرفته و حلقه ای برش دهید.

مرحله دوم آماده سازی ظرف بانوفی پای:

اگر می خواهید در ظرف بزرگ تهیه کنید بهتر است از قالب کمربندی استفاده کنید.اگر قالب کمربندی در دسترس ندارید بهتر است از ظرف های بلور تک نفره استفاده کنید که لایه های بانوفی پای مشخص باشد.

مرحله سوم تهیه بانوفی پای:

حالا بیسکوییت را داخل ظرف ریخته کمی بیسکوییت را داخل ظرف منسجم می کنیم. بعد یک لایه از سس کامل را روی بیسکوییت ها ریخته و با یک کاردک سطح کارامل را صاف می کنیم.

مرحله چهارم افزودن موز و خامه:

روی لایه کاراملی را با برش های موز پوشش کامل می دهیم و در نهایت خامه را می افزاییم بهتر است خامه را داخل قیف ریخته و شکوفه بزنید یا به شکل ساده روی موزها را با خامه بپوشانید.

مرحله پنجم تزیین و سرو بانوفی پای:

پای را به مدت 1 ساعت داخل یخچال بگذارید و بعد از این مدت از داخل یخچال بیرون می آوریم دیواره قالب را جدا کرده و بانوفی پای را به ظرف سرو انتقال می دهیم. حالا با کارامل و یا کمی پودر کاکائو بانوفی پای را تزیین و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه بانوفی پای خوشمزه:

  1. اگر قالب کمربندی ندارید داخل ظرف گردی را نایلون بیندازید و بعد از اتمام کار به کمک نایلون پای را از داخل ظرف به ظرف سرو منتقل کنید.
  2. می توانید از کمی مغز گردو بنا به ذائقه تان داخل بانوفی پای استفاده کنید.
  3. برای تهیه خامه بهتر است زمان دهید تا خامه قنادی را که از فروشگاه لوازم قنادی تهیه کردید نیمه ذوب شود سپس خامه را با دور تند همزن تا حدی مخلوط کنید که خامه فرم گرفته و رد پره های همزن روی خامه بماند.
  4. می توانید هم از سس کارامل بازاری و هم خانگی استفاده کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: