کیتو مرغ تقریبا شبیه به کتلت تهیه می شود و با استفاده از یک سس مخصوص آن را سرو می کنند. در این دستور طرز تهیه سس این غذا نیز آموزش داده شده است و به راحتی می توانید یک غذای متفاوت و خاص تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیتو مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیتو مرغ

سینه مرغ600 گرم
پنیر پیتزا1 پیمانه
جعفری خرد شده2 ق غذا خوری
پیازچه خرد شده2 ق غذا خوری
ریحان خرد شده2 ق غذا خوری
تخم مرغ کوچک2 عدد
نمک، فلفل، زردچوبه و پابریکابه میزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس

گوجه4 عدد
آبلیمو1 ق غذا خوری
کره1 ق غذا خوری
پیاز1 عدد
سیر2 حبه
رب گوجه1 ق غذا خوری
جعفری و ریحان خرد شده1 ق غذا خوری
نمک، فلفل، زردچوبه و آویشنکمی

طرز تهیه کیتو مرغ

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

ابتدا مرغ ها را با چرخ گوشت یا مخلوط کن له کنید سپس پنسر پیتزا و تخم مرغ ها را به آن اضافه کنید و با قاشق مواد را هم بزنید. ریحان و جعفری را پاک کرده و با آب بشورید و وقتی خشک شد ریز خرد کنید. پیتزچه را نیز مانند ریحان و جعفری خرد کرده و به مواد اضافه کنید و در آخر ادویه ها و نمک را بیفزایید.

مرحله دوم: سرخ کردن کیتو ها

بعد از اینکه مواد به خوبی هم زده شد و یکدست شد باید در یک تابه روغن بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا مقداری گرم شود سپس مواد تهیه شده را مانند کتلت در تابه سرخ کنید.

مرحله سوم: تهیه سس

ابتدا پیاز را پوست کرده و خرد کنید سپس در یک تابه روغن بریزید و پیاز را در آن سرخ کنید. در ادامه سیر را پوست کرده و له کنید و به پیاز بیفزایید و تفت دهید. در ادامه رب را اضافه کنید و بعد از کمنی تفت دادن گوجه های پوره شده را اضافه کنید و درب تابه را بسته تا مقداری آب گوجه کشیده شود.

مرحله چهارم: سرو کردن کیتو به همراه سس

وقتی آب گوجه کشیده شد آبلیمو و کره را به سس اضافه کنید و همچان مواد را هم بزنید. در آخر ادویه ها و جعفری و ریحان خرد شده را اضافه کنید و وقتی سس به غلظت مناسب رسید آن را از روی گاز بردارید و همراه کیتو سرو کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه کیتو مرغ

  1. بعد از سرخ کردن کیتو ها می توانید با استفاده از یک دستمال کاغذی روغن اضافی آن را جدا کنید.
  2. برای تهیه سس به جای کره می توانید از روغن زیتون ینز استفاده کنید.
  3. اگر پیازچه در دسترس نبود امکان حذف آن وجود دارد.
Rate this post

دسته بندی شده در: