کازان دیبی یکی از دسر های بسیار خوشمزه ترکی می باشد که نوعی پودینگ کاراملی می باشد. این غذا در آشپزخانه کاخ های عثمانی و یکی از محبوب ترین دسر های ترکی امروزی می باشد. به طور سنتی با سوزاندن کف آن و استفاده از یک نوع محلبی استفاده می شود. این دسر در دو روش کلاسیک و مدرن تهیه می شود. در روش کلاسیک مثل حلیم خودمان می باشد که مرغ داخل آن می ریزند و روش مدرن با نشاسته و آرد تهیه می شود که خیلی راحت از روش کلاسیک است و به آن محلبی کازان دیبی گفته می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه کازان دیبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کازان دیبی ترکی

شیر1 لیتر
خامه1 پیمانه
شکر1 پیمانه
آرد برنج2 ق سوپ خوری
آرد سفید2 ق غذا خوری
وانیل1/2 ق چای خوری

طرز تهیه کازان دیبی دسر ترکیه

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

تمام مواد بجز وانیل را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مداوم هم بزنید تا بک غلظت فرنی برسد و جوش بزند و مواد از خامی در بیاید و در انتها باید وانیل را اضافه کنید و بگذارید تا دو قل بزند.

مرحله دوم: پخش کردن

مواد را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی خنک شود. سپس کف ظرف نچسبی را با دو سوپ خوری کره چرب کنید و روی آن دو ق شکر پاشیده و کمی روی حرارت قرار دهید تا شکر و کره ذوب شود و کمی شکر کاراملی شود.

مرحله سوم: تهیه دسر کازان دیبی

حالا از مایه تهیه شده روی کره و شکر بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر کاراملی رنگ و قهوه ی شود و به اصطلاح ته دیگ دار شود. در این مدت هم آب اضافی موادمون تبخیر شود و سفت شود و اجازه دهید به دمای محیط برسد و در یخچال قرار دهید تا سرد شود و خودش را بگیرد و بتوانید راحت رول یا برش بزنید و با پودر دارچین تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی کازان دیبی خوشمزه و به روش ترکی

  1. می توانید برای سفت تر شدن مواد 3 ق غذا خوری نشاسته ذرت استفاده کنید.
  2. می توانید به دلخواه شکر این دسر را کم و زیاد کنید.
  3. از شیر پرچرب استفاده کنید.
  4. ضخامت سینی مدت زمان پخت را کم و زیاد کنید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: