سالاد اندونزی همین طور که از نامش پیداست مخصوص مردمان اندونزی است ولی به دلیل طعم عالی که دارد طرفداران خاص خودش را در تمامی شهرها و کشورها دارد. بخش اصلی سالاد اندونزی از ماکارونی فرمی تشکیل شده است و بسیار شبیه به سالاد ماکارونی می باشد. اما وجود کلم برگ قرمز در سالاد اندونزی به صورت کامل شکل و طعمش را با سالادهای دیگر متفاوت کرده است. این مقدار دستور قابل استفاده برای 5-6 نفر می باشد. شما می توانید این سالاد را برای مجالس و مهمانی خود تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سالاد اندونزی رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد اندونزی رستورانی با ماکارونی:

ماکارونی فرمی1 بسته
هویج2 عدد
ذرت1 پیمانه
نخود فرنگی1 پیمانه
کالباس خشک300 گرم
کلم برگ قرمز کوچک1 عدد
خیار شور3 عدد
کشمش1/2 پیمانه
نمک فلفل آویشنبه مقدار لازم
سس مایونز2 قاشق غذا خوری
جوانه ماش1 پیمانه

طرز تهیه سالاد اندونزی با کشمش و کلم پیچ:

مرحله اول: آماده سازی ماکارونی

در یک قابلمه به اندازه 4-5 لیوان آب ریخته و کمی نمک و روغن مایع اضافه می کنید و زمان می دهید تا آب به جوش آید، سپس ماکارونی را به داخل آب در حال جوشیدن اضافه می کنید و هم بزنید، به مدت 15 دقیقه ماکارونی که پخته شد، آبکش می کنیم تا خنک شود.

مرحله دوم: آماده سازی نخود فرنگی و ذرت

نخود فرنگی و ذرت را باید جداگانه بپزید. نخود فرنگی و ذرت را درون قابلمه ای کوچک که آب در حال جوشیدن است بریزید بعد از گذشت 10 دقیقه آبکش کرده و سریع در یک کاسه آب سرد بریزید تا پوست نخود فرنگی چروک نشود.

مرحله سوم: خرد کردن

خیارشور و کالباس را به شکل مکعبی خرد کنید. کلم برگ را به شکل رشته های نازک و کوتاه خرد کنید. در صورت تمایل می توانید هویج را کمی نیم پز کرده و بعد به شکل مکعبی خورد کنید.

مرحله چهارم: پایان کار

در یک ظرف گود و بزرگ اول ماکارونی و بعد تمامی مواد اولیه را به ظرف بریزید و خوب باهم مخلوط کنید تا تمامی مواد باهم ترکیب شده به مدت 7-8 ساعت سالاد اندونزی آماده شده را در یخچال استراحت دهید و بعد از پایان استراحت در ظرف مورد نظر سرو می کنید.

نکاتی کلیدی در تهیه سالاد اندونزی مجلسی:

  1. در تهیه سالاد اندونزی می توانید از حلقه های نازک پیاز نیز استفاده کنید.
  2. از مواد داخل سالاد اندونزی می توانید کم کنید و یا مواد بیشتری را به سالاد اضافه کنید.
  3. برای تهیه سالاد اندونزی از هر فرمی از ماکارونی و یا پاستا را می توانید استفاده کنید.
  4. در استفاده از چاشنی می توانید از آبلیمو نیز استفاده کنید.
3/5 - (4 امتیاز)