پفک هندی بدون روغن یکی از روش های سالم برای تهیه پفک هندی و همین طور پفیلا است که در این روش به جای روغن از یک بسته نمک استفاده کرده و این نمک وقتی گرم می شود باعث پف کردن پفک هندی ها می شود. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که وقتی پفک هندی ها در نمک قرار می گیرند شور نمی شوند؟ در جواب باید گفت خیر اصلا نمک جذب نمی کند و شور نمی شود. این پفک که معمولا در ایران ترکیبی از آرد برنج و آب است بسیار سالم است به شرطی که در روغن سرخ نشود. پفک هندی خیلی خوشمزه است و بعد از تهیه بسیار ترد و خوش خوراک است. پفک هندی نسبت به پفک های معمولی سالم تر است و از مواد افزودنی بسیار کمتری برخوردار است از این رو می تواند یکی از تنقلات مفید برای بچه ها باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه پفک هندی بدون روغن را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پفک هندی

نمک1 بسته
پفک هندیبه میزان دلخواه

طرز تهیه پفک هندی بدون روغن

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

پفک هندی را می توانید از آجیل فروشی ها یا عطاری ها در شکل های لوله ای و… تهیه کنید. یک قابلمه گود را روی گاز قرار داده و زیر شعله را روشن کرده روی حرارت ملایم رو به زیاد قرار دهید تا قابلمه داغ شود. نمک را از بسته ان خارج کرده و در قابلمه بریزید. به مدت 10 دقیقه صبر کنید و اجازه دهید تا قابلمه گرم شود.

مرحله دوم: اضافه کردن پفک هندی

پفک هندی ها را به مقدار خیلی کم مثلا 5 عدد از پفک هندی را اضافه کرده و مدام هم بزنید تا همه جای پفک پف کند وقتی کاملا پفک کرد آن را از قابلمه خارج کرده و در ظرفی بریزید سپس بقیه پفک ها را نیز مانند آن تهیه کنید. بعد از اینکه پفک ها آماده شد در مرحله آخر آن را در صافی ریخته تا نمک اضافی ان جدا شود سپس می توانید پفک هندی خوشمزه و سالم تهیه شده را نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پفک هندی بدون روغن

  1. در خرید نمک دقت کنید که نمک دانه درشت باشد و از این نمک های پودری و نرم نباشد چون این گونه نمک ها باعث چسبیدن به پفک ها می شود.
  2. نمک باید کاملا داغ باشد سپس شروع بع ریختن پفک ها کنید و از ریختن تند تند هم بزنید.
  3. پفک ها را به تعداد زیاد نریزید تا بتونید آن را کنترل کرده و بعد از پفک از تابه خارج کنید چون اگر دیر این کار را انجام دهید باعث سوختن پفک ها می شود.
  4.  نمک رو بعد از اتمام کار نگه دارید که حتی اگر نمک شما سیاه هم شده باشد می توانید استفاده کنید به همین دلیل نمک را در ظرف یا شیشه نگه داری کنید تا در مصارف بعدی مورد استفاده قرار دهید.
  5. برای اینکه مطمئن شوید نمک داغ شده می توانید یکی از پفک ها را اضافه کرده و اگر پفک کرد یعنی نمک داغ شده و می توانید باقی پفک ها را نیز اضافه کنید.
3.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: