نان گوشفیل شیر عسلی خوشمزه و ساده و راحت با طعم و مزه فوق العاده را می توانید به راحتی در خانه با یک قوطی شیر عسلی تهیه کنید. این نان را می توانید برای صبحانه و عصرانه تهیه کنید و می توانید در شکل های مختلف خمیر را بپچانید. از خمیر فوری تازه استفاده کنید و حتما خمیر مایه را در یخچال نگهداری کنید تا عمل بیاید. امروز در آشمزی طرز تهیه نان گوشفیلی با شیر عسلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان گوشفیلی خوشمزه و نرم

شیر عسلی1/2 پیمانه حدود 150 گرم
شیر1 پیمانه
خمیرمایه1 ق غذا خوری
کره50 گرم
نمک1/2 ق چای خوری

طرز تهیه نان گوشفیلی خوشمزه و پنبه ای

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

آرد را الک کنید. شیر گرم کنید لازم نیست بجوشد. داخل یک کاسه آرد و خمیرمایه را باهم مخلوط کنید و بعد شیر و شیر عسلی را اضافه کنید و با دست ورز دهید تا کم کم خمیر جمع شود.

مرحله دوم:استراحت خمیر

در اواسط ورز دادن باید نمک و کره نرم شده در دمای محیط را اضافه کنید و مجدد مواد را خوب ورز دهید. دست خود را چرب کنید و شروع کنید خمیر را باز و بسته کردن یا برای 100 بار داخل کاسه یا سطح بکوبید و بعد خمیر را گرد کنید و داخل کاسه قرار دهید و برای 40 دقیقه روی آن را بپوشانید تا عمل بیاد و پف کند.

مرحله سوم: باز کردن خمیر

بعد از استراحت خمیر را به 12 چانه مساوی تقسیم کنید و گرد کنید و داخل یک قالب کمربندی را چرب کنید و چانه ها را باز کنید و روی آن کره بمالید و دور تا دور قالب کنار هم قرار دهید و روی خمیر را با پارچه بپوشانید و برای 30 دقیقه مجدد زمان دهید تا پف کند و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت 20 دقیقه با دمای 220 قرار دهید تا پخته و روی نان طلایی شود و زمانی که از فر خارج کردید باید کره آب شده روی نان بمالید. نوش جان

نکات کلیدی در طرز تهیه نان گوشفیلی شیر عسلی خوشمزه

  1. می توانید از روغن حیوانی استفاده کنید.
  2. مقدار آرد تقریبی است و باید کم کم اضافه کنید و زمانی که خمیر جمع شد کافی است.
  3. حتما از آرد سفید قنادی استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: