چیپس یکی از تنقلات خوشمزه و پرطرفدار در بین افراد جامعه است و همچنین کوکان. متاسفانه مدل بازاری این میان وعده دارای مواد نگهدارنده است و برای رشد کودکان به شدت مضر می باشد. برای لذت بردن از خوردن این میان وعده خوشمزه بهتره طرز تهیه آن را در منزل یاد بگیریم و یک چیپس ترد و خوشمزه سالم را در منزل با امکانات کمی تهیه کنیم .برای یاد گرفتن چیپس خانگی ترد و نمکی با بکینگ پودر و بدون فر با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه چیپس خانگی ترد و نمکی

سیب زمینی1 کیلو
بیکینگ پودر1 قاشق غذا خوری
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم
نمک1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه چیپس خانگی ترد و نمکی با بکینگ پودر

مرحله اول آماده سازی سیب زمینی:

ابتدا سیب زمینی های سایز متوسط را انتخاب می کنیم و پوست می گیریم. حالا با استفاده از یک رنده چیپس کن سیب زمینی ها را برش می دهیم. اگر رنده مخصوص ندارید به وسیله یک چاقوی نازک طوری که رد چاقو را از زیر برش سیب زمینی ببینیم برش می دهیم و داخل کاسه آب یخ می گذاریم تا نشاسته اضافی آن خارج شده و بهتر برشته شود.

مرحله دوم طبخ چیپس خانگی ترد و نمکی:

ابتدا مقدار بکینگ پودری که داشتیم به سیب زمینی اضافه می کنیم و 30 دقیقه اجازه می دهیم در فضای آشپزخانه استراحت کند. بعد از گذشت این زمان سیب زمینی ها رو آب کشی می کنیم و روی حوله ای تمیز پهن می کنیم تا خشک شود.

روغن را داخل ظرف گود و کوچکی می ریزیم و اجازه می دهیم کاملا داغ شود در حدی که سیب زمینی ها رو داخلش بیندازیم بجوشد و به این روش مرحله به مرحله سیب زمینی ها سرخ می کنیم. بعد از طلایی شدن از تابه در می آوریم و روی دستمال روغن گیر می گذاریم تا روغن سیب زمینی گرفته شود و در نهایت کار نمک را اضافه می کنیم. نوش جون

نکات مهم و فوت و فن های تهیه چیپس خانگی

  1. برای اینکه چیپس لیمو یا سرکه داشته باشید کافیه قبل از پخت سیب زمینی را در هر کدام که مایل هستید بخوابانید و مزه دار کنید و بعد سرخ کنید.
  2. چیپس خانگی را در کنار دیپ ها سرو کنید بسیار لذیذ و یک وعده غذایی کامل می شوند.
  3. اگر مایل بودید با ادویه های مختلف مزه دار کنید همان لحظه که از داخل روغن درآوردید داخل کاسه ای ریخته ادویه مورد نظر مثل فلفل، پودر سیر، پودر کچاب را اضافه و مخلوط کرده و بعد روی کاغذ روغن گیر بگذارید. این کار را سریع انجام دهید تا چیپس نرم نشود.
4.5/5 - (135 امتیاز)

دسته بندی شده در: