کشک بادمجان کبابی یکی از روش های تهیه کشک بادمجان می باشد که بسیار رژیمی و کم روغن است زیرا بادمجان ها بجای سرخ شدن قرار است روی گاز یا فر کباب می شود. این کشک بادمجان کبابی را می توانید با گردو یا بدون گردو استفاده کنید. مقدار گفته شده برای دو نفر مناسب است و شما می توانید به دلخواه مقدار مواد را دو برابر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کشک بادمجان کبابی رژیمی و کم روغن را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کشک بادمجان کبابی رژیمی

بادمجان4 عدد
پیاز1 عدد
سیر3 حبه
کشک2 ق غذا خوری
گردو ریز شده4 ق غذا خوری
پودر نعنا و پیاز داغبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کشک بادمجان کبابی رستورانی با گردو

مرحله اول: کبابی کردن

ابتدا بادمجان ها را بشورید و خشک کنید. سپس روی یک توری به روی گاز یا زغال یا داخل فر قرار دهید و بچرخانید تا بادمجان ها کباب شوند. سپس سرو و ته بادمجان ها را بزنید و پوست آن را جدا کنید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا طلایی شود سپس سیر را پوست بگیرید و رنده یا له کنید و به همراه پیاز تفت دهید. بادمجان ها را روی تخته کار قرار دهید و ساطوری ریز کنید.

مرحله سوم: پخت مواد

در ادامه ادویه ها را اضافه کنید و بادمجان کبابی را اضافه کنید و هم بزنید و بعد کشک را با کمی آب گرم باز کنید و به بادمجان ها اضافه کنید و تفت دهید و درب تابه را بسته و برای نیم ساعت با حرارت ملایم بگذارید تا جا افتاده شود.

مرحله چهارم: تهیه کشک بادمجان کبابی

داخل یک تابه مقداری روغن ریخته و پیاز داغ و گردو را کمی تفت دهید و نعنا داغ را اضافه کنید و به مواد کشک اضافه کنید و هم بزنید. در انتها داخل دیس کشیده و با کشک و گردو و پیاز داغ تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کشک بادمجان کبابی رستورانی بسیار ساده و کم کالری

  1. چون خود کشک شور است بهتر است مقدار کمتری نمک بریزید.
  2. می توانید برای خوشمزه تر شدن از یک عدد عصاره گوشت استفاده کنید.
  3. شما می توانید کشک بادمجان کبابی را گرم یا سرد سرو کنید.
3.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: