لواشک آلبالو یکی از لواشک های بسیار خوشمزه و خانگی می باشد که می توانید به راحتی با این میوه جذاب را تهیه کنید. طعم و مزه این لواشک کاملا به ذائقه شما بستگی دارد و شما می توانید این این لواشک را در مقابل آفتاب یا در فر قرار دهید. لواشک آلبالو را می توانید به تنهایی تهیه کنید و یا می توانید با میوه های دیگر میکس کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لواشک آلبالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لواشک آلبالو در خانه:

آلبالو1 کیلوگرم
نمک1 ق چای خوری
گلپرنوک ق چای خوری
شکر1 ق غذا خوری

طرز تهیه لواشک آلبالو فوری به دو روش:

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا آلبالو ها را بشورید و دم آن را بگیرید. بهتر است برای تهیه لواشک از میوه های رسیده استفاده کنید تا نیازی به آب نداشته باشید. آلبالو را داخل قابلمه ریخته 1/3 پیمانه آب بریزید و روی حرارت قرار دهید.

مرحله دوم: صاف کردن لواشک

صبر کنید تا گوست آلبالو کاملا نرم شود و هسته جدا شود. سپس یک صافی را داخل قابلمه قرار دهید و آلبالو را داخل صافی بریزید و پشت گوشکوب فشار دهید تا عصاره آلبالو خارج شود، عصاره گرفته شده را می توانید داخل غذاساز بریزید و میکس کنید و به آن نمک و گلپر و شکر اضافه کنید.

مرحله سوم: خشک کردن لواشک آلبالو

داخل سینی روحی نایلون ریخته و روی نایلون را چرب کنید و مواد لواشک را روی سینی ریخته و مقابل آفتاب قرار دهید و بگذارید برای 3 روز تا خشک شود. می توانید برای زودتر خشک شدن سینی را در فر قرار دهید و با کمترین درجه بگذارید تا برای 30 دقیقه آب اضافی کشیده شود و بعد برای 1 ساعت در دمای محیط قرار دهید تا خشک شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لواشک آلبالو

  1. افزودن گلپر دلخواه است.
  2. می توانید مقدار شکر را بیشتر بریزید.
  3. می توانید این لواشک را داخل توستر یا سولاردم نیز با کمترین دما خشک کنید.
  4. بهتر است وقتی سینی را در مقابل آفتاب روی آن توری قرار دهید تا حشرات موذی روی آن نشیند.
3.5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: