کیک شیره انگور یکی از کیک های بسیار خوشمزه و رژیمی می باشد که شیرین کننده اصلی این کیک شیره انگو و یا شیره خرما می باشد. کیک شیره انگور به دلیل بافت منجسم و مواد مغذی که دارد می تواند به عنوان میان وعده ای مناسب برای کودکان شما باشد و به خاطر نبود شکر یک کیک رژیمی می باشد در تهیه این کیک از کمی گردو به دلخواه استفاده شده است که می توانید با انواع مغز ها جایگزین کنید این کیک هم با فر و هم بدون فر تهیه می شود که می توانید به راحتی روی گاز و داخل قابلمه نیز تهیه کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کیک شیره انگور بدون شکر و با دارچین و گردو را به شما آموزش آموزش دهیم.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه کیک شیره انگور رژیمی:

آرد1/5 پیمانه
بیکینگ پودر2 قاشق چایخوری
تخم مرغ3 عدد
روغن مایع1/2 پیمانه
شیره انگور3/4 پیمانه
آب ولرم1/4 پیمانه
گردو1/4 پیمانه
وانیل1/4 قاشق چای خوری
داچین1 قاشق پچایخوری

طرز تهیه کیک شیره انگور بدون شکر با دارچین و گردو:

مرحله اول تهیه کیک شیره:

ابتدا تخم مرغ ها را داخل کاسه ای شکسته و به همراه وانیل و شیره انگور خوب مخلوط کنید تا حالت کرمی و کشدار پیدا کند.

مرحله دوم مایعات:

در این مرحله آب، روغن و شیره انگور را هم به مواد تخم مرغی افزوده و فقط در حد یکدست شدن مواد مواد آنها را مخلوط می کنید. بعد از افزودن هر کدام 1 دقیقه زمان کافی می باشد.

مرحله سوم افزودن مواد خشک:

آرد، بیکینگ پودر و دارچین را با هم مخلوط کنید و روی مواد کیک الک کرده و با یک لیسک مواد را به خورد می دهیم تا کاملا یکدست شود. در انتها گردو را با 1 ق غذا خوری آرد مخلوط کرده و الک کنید سپس به مواد کیک افزوده و با لیسک هم بزنید تا مخلوط شود.

مرحله چهارم پخت کیک شیره انگور رژیمی:

قالب کیک را با روغن چرب کرده و داخل آن را آرد پاشی کنید. مواد کیک را داخل قالب ریخته و سطح مواد را خوب صاف کنید. حالا کیک را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 175 درجه به مدت 45 تا 50 دقیقه قرار دهید تا کیک پخته شود. بعد از گذشت 40 دقیقه کیک را با یک خلال چوبی تست کنید و اگر پخته بود از داخل فر خارج کرده و زمان دهید تا کاملا خنک شود. حالا این کیک بی نظیر را در کنار یک نوشیدنی گرم نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کیک شیره انگور ساده :

  1. از آرد 3 صفر قنادی استفاده کنید و حتما آرد را 3 مرتبه الک کنید.
  2. اگر شیره شما در حد عسل غلیظ است کمی با آب مخلوط کرده و به غلظت شیره معمولی در بیاورید.
  3. برای فرهای برقی دما را 20 درجه کمتر تنظیم کنید.
  4. در طول پخت به خصوص در 30 دقیقه ابتدای اصلا نباید در فر را باز کنید.
4/5 - (44 امتیاز)

دسته بندی شده در: