نان سیر یکی از پیش غذا های محبوب می باشد که از منابع غذایی خوبی در آن استفاده شده از جمله فیبر و سبزیجات. این غذا اصالتا برای مردمان خوش خوراک ایتالیا هست. نان سیر به دو روش رژیمی و غیر رژیمی طبخ می شود. امروز نان سیر را به روشی یاد می گیرید که با کمترین امکانات و بدون نیاز به فر در منزل این خوراکی خوشمزه را طبخ کنید پس با آشمزی همراه باشید با آموزش نان سیر تابه ای بدون فر با نان تست یا باگت.

مواد لازم برای پخت نان سیر بدون فر

نان تست یا باگت10 ورق
کره70 گرم
روغن زیتون5 قاشق غذا خوری
سیر رنده شده5 حبه
پودر آویشن1 قاشق چایخوری
جعفری ساطوری شده1 قاشق غذا خوری
نمک و فلفلبه میران لازم
پنیر پیتزابه میزان لازم

دستور پخت نان سیر بدون فر با نان تست یا باگت

مرحله اول آماده سازی نان

اگر نان تست برش خورده در دسترس داشتید فقط کافی است اطراف نان را که کمی سفت هست رو با چاغوی اره ای برش داده و جدا کنید. اگر نان باگت دارید سر و ته نان را جدا کنید و برش های تقریبا دو سانتی به نان بدهید.

مرحله دوم آماده سازی سس

برای این منظور کره را آب کرده با روغن زیتون مخلوط می کنیم. حالا سیر رنده شده، نمک و فلفل، پودر آویشن و جعفری را با هم مخلوط می کنیم و یه سس خوش عطر و رنگ و بو بدست میاریم.

مرحله سوم و نهایی طبخ نان سیر

در این مرحله تابه مقاوم به حرارت مثل تابه های گریل یا تابه چدنی را روی گاز با شعله ملایم بگذارید تا گرم شود. حالا داخل یک دیس نان ها را بچینید و از سس آماده شده با قلموی آشپزی تمام سطح نان را پوشش دهید.کف تابه گرم شده رو کمی چرب کنید و نان ها را داخل تابه بچینید تا اینکه کاملا برشته و طلایی شوند.

در این مرحله پنیر پیتزا را روی نان ها بریزید. فقط مواظب باشد تا از تکه های پنیر کف تابه نیفتد. درب تابه را بگذارید تا پنیر کاملا ذوب شوند حالا نون سیر ما آماده شده و میتوانید با مقداری جعفری تزیین کنید. نوش جان

نکات مهم و فوت و فن های نان سیر بدون فر

  1. نان سیر را برای بیش از حد طلایی شدن حرارت ندهید تا نان خشک نشود.
  2. در صورت امکان روغن زیتون بودار را کاملا جایگزین کره کنید تا نان سالم تری داشته باشید.

4.1/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: