قارچ سوخاری یکی از گزینه های خانواده بزرگ سوخاری ها می باشد که بسیار خوشمزه و بسیار پر طرفدار است. قارچ سوخاری را به دو روش می توان تهیه کرد روش اول خواباندن قارچ ها در خمیری مخصوص و سرخ کردن قارچ ها و روش دوم که بسیار ساده است غلتاندن در تخم مرغ و پودر سوخاری و سرخ کردن آن امروز قصد داریم طرز تهیه قارچ سوخاری خانگی با آرد سفید بدون ماست و به صورت پفکی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه قارچ سوخاری خانگی:

قارچ500 گرم
بیکینگ پودر1/2 قاشق چایخوری
آرد سفید1/5 فنجان
آرد ذرت1 قاشق سوپ خوری
آب1/5 فنجان
نمک، فلفل و ادویه دلخواهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
تخم مرغ1 عدد

طرز تهیه قارچ سوخاری پفکی با آرد سفید:

مرحله اول آماده سازی قارچ ها:

برای تهیه قارچ سوخاری بهتر است از قارچ های دکمه ای در سایز کوچک استفاده کنید. آنها را کمی با آب بشویید تا شن های آن خارج شود سپس با یک دستمال قارچ ها را خوب خشک کنید.

مرحله دوم آماده سازی خمیر:

داخل کاسه مناسبی تخم مرغ و آب را با هم مخلوط می کنیم تا بافتی یکدست حاصل شود سپس نمک، فلفل و ادویه می افزاییم و مخلوط می کنیم در نهایت آرد سفید، بیکینگ پودر و آرد ذرت را روی مواد الک می کنیم و خوب مواد را با همزن دستی مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست فراهم شود.

سرخ کردن قارچ ها:

قابلمه کوچکی را روی حرارت گذاشته و تا نیمه داخل آن روغن می ریزیم سپس با کمک یک سیخ چوبی که داخل قارچ ها فرو می بریم قارچ ها را به خمیر آماده شده آغشته کرده و داخل روغن داغ شده می اندازیم تا کاملا پخته و ترد و طلایی شوند.

سرو قارچ سوخاری:

قارچ سوخاری های آماده شده را روی دستمال یا کاغذ روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود سپس داخل ظرف سرو چیده با کمی جعفری خرد شده تزیین و در کنار انواع سس نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه قارچ سوخاری بدون ماست:

  1. قارچ ها نباید خیس باشند وگرنه مواد خمیری به آن ها نمی چسبد و قارچ سوخاری بی کیفیتی بدست می آید.
  2. غلظت خمیر بدست آمده باید طوری باشد که وقتی قارچ ها را از داخل خمیر بیرون می آوریم خمیر یک لایه روی قارچ چسبیده باشد و چکه نکند.
  3. آرد ذرت باعث ترد تر شدن قارچ سوخاری می شود و قابل حذف و جایگزینی با آرد سفید است.
4.5/5 - (11 امتیاز)

دسته بندی شده در: