گل کلم سوخاری یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. گل کلم دارای خواص بسیار زیادی می باشد از جمله ویتامین k، ویتامین B6، ویتامین C، کلسیم، پتاسیم، منگنز، منیزیم، فسفر و … می باشد. گل کلم سوخاری می تواند یکی از گزینه های سینی سوخاری باشد و برای گیاه خواران عزیز بسیار مناسب می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کلم سوخاری شده رستورانی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه گل کلم سوخاری:

گل کلم800 گرم
تخم مرغ2 عدد
آرد سوخاریبه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
پاپریکا و پودر سیراز هر کدام 1 قاشق چایخوری
نمک، فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه گل کلم سوخاری شده به روش رستورانی:

مرحله اول آماده سازی کلم:

کلم ها را خرد کرده و به قطعه های کوچک تقسیم می کنیم و داخل ظرف آب ریخته با مواد ضد عفونی کننده می شوییم و آبکشی می کنیم در نهایت روی پارچه نخی می چینیم تا آب اضافی آن خارج شود.

مرحله دوم پخت گل کلم ها:

گل کلم ها را به آب در حالی جوش می افزاییم و فقط 3 تا 4 دقیقه زمان می دهیم تا کمی نرم شوند و شکل خود را از دست ندهند بعد با آب سرد آبکش کنید و روی دستمال نخی بچینید تا آب اضافی آنها خشک شود.

مرحله سوم آماده سازی مواد سوخاری:

تخم مرغ را داخل کاسه ای شکسته و به آن نمک، فلفل، پودر سیر و پودر پاپریکا می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم. پودر سوخاری را هم داخل ظرف دیگری آماده می گذاریم.

مرحله چهارم آغشته کردن به مواد سوخاری:

تکه های گل کلم را داخل تخم مرغ و بعد پودر سوخاری غلطانده و داخل روغن داغ شده می اندازیم و زمان می دهیم تا کاملا ترد و طلایی شود.

مرحله پنجم سرو گل کلم سوخاری:

گل کلم ها را بعد از سرخ کردن روی دستمال روغن گیر بگذارید و بعد داخل ظرف زیبایی چیده و در کنار انواع سس سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه گل کلم سوخاری خانگی:

  1. از هر ادویه دلخواهی برای مزه دار کردن تخم مرغ می توانید استفاده کنید.
  2. اگر پودر سوخاری در دسترس ندارید از پودر نان خانگی استفاده کنید.
  3. کلم ها نباید پخته شوند فقط باید کمی نرم شوند و شکل خود را از دست ندهند.
  4. برای تهیه این غذا به صورت رژیمی بعد از آغشته کردن به مواد سوخاری کلم ها را داخل سینی فر چیده و داخل فر گرم شده بگذارید.

4.3/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: