سیب زمینی سرخ شده با مرغ یکی از غذا های فست فودی بسیار خوشمزه است. خوراک هایی که با مرغ تهیه می شوند بسیار خوشمزه و پر طرفدار هستند و خیلی زود تهیه می شوند فقط با رعایت نکاتی ریز باعث می شود تا ما یک مرغ خوشمزه را در کنار سیب زمینی سرخ شده که غذایی بسیار محبوب است داشته باشیم. این غذا را می توانید غلیظ و یا با عصاره ای از مرغ بنا به سلیقه تان تهیه کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه سیب زمینی با مرغ را به شما آموزش بدهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه تهیه سیب زمینی سرخ شده و مرغ رستورانی:

مرغ4 تکه
پیاز داغ1 عدد قاشق غذا خوری
رب2 قاشق غذا خوری
زعفران3 قاشق غذا خوری دم کرده
سیب زمینی3 عدد
هویج1 عدد
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
روغنبه میززان لازم

طرز تهیه سیب زمینی سرخ شده و مرغ در فر:

مرحله اول آماد ه سازی مرغ:

ابتدا قابلمه مناسبی را روی حرارت گذاشته و داخل آن روغن بریزید. حالا که گرم شد مرغ را داخل قابلمه ریخته و به همراه زرد چوبه فراوان دو سمت مرغ را خوب سرخ کنید. رب را به مرغ افزوده و تا زمانی که رب رنگ باز کند به آنها را سرخ کنید. حالا لیوان آب جوش اضافه کنید و درب قابلمه را قرار دهید.

مرحله دوم افزودن پیاز داغ:

مرغ که نیم پز شد درب قابلمه را برداشته و به آن هویج، پیاز داغ را اضافه کنید و اجازه دهید تا پخت کامل مرغ انجام شود.

مرحله سوم آماده سازی سیب زمینی:

حالا سیب زمینی ها را پوست گرفته و خلالی برش دهید. قابلمه آبی را روی حرارت قرار دهید، تا به جوش بیاید حالا که به جوش آمد نمک و سیب زمینی را به آب جوش اضافه کنید و بعد از چند دقیقه سیب زمینی ها را آبکش کنید.

مرحله چهارم سرخ کردن سیب زمینی:

داخل تابه ای را روغن بریزید و اجازه دهید تا روغن کاملا داغ شود. حالا سیب زمینی ها را داخل تابه ریخته و تا جایی که سیب زمینی طلایی شود آن را سرخ می کنیم. بعد از پخت کامل سیب زمینی ها را روی دستمال روغن گیر بگذارید.

مرحله پنج سرو سیب زمینی سرخ شده و مرغ :

حالا به مرغ کاملا پخته شده نمک و زعفران اضافه کنید و داخل ظرف زیبایی ریخته و سیب زمینی های آماده شده را کنار آن قرار دهید و نوش جان.

نکات و فوت و فن تهیه مرغ:

  1. مرغ را در حد مناسبی بپزید که نه هنوز گوشت آن سفت است نه حالتی که موقع سرو ریش ریش شود.
  2. در صورت تمایل از کمی پودر زیره در این مرغ استفاده کنید.
  3. اگر هویج در دسترس نداشتید از ساقه کرفس و یا قارچ هم می توانید استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: