فرنی با نشاسته یکی از خوشمزه ترین و در عین حال آسان ترین دسر های ما ایرانی ها می باشد که می توان آن را در ماه رمضان و یا میان وعده ها تهیه کنید همچنین فرنی برای بچه ها بسیار مفید است زیرا اصلا آلرژی ایجاد نمی کند و به همین دلیل یک غذای کمکی برای نوزاد ها نیز محسوب می شود. علاوه بر آن فرنی ارزش غذایی بسیاری دارد زیرا به دلیل دارا بودن شیر و نشاسته انرژی بالایی را جذب بدن می کند. امروز در آشمزی یک فرنی با نشاسته با هم یاد می گیریم.

مواد لازم برای تهیه فرنی با نشاسته

نشاسته گل1 پیمانه
شکر1.5 پیمانه
گلاب2 ق غذا خوری
شیر4 پیمانه
وانیل1 ق چای خوری

طرز تهیه فرنی با نشاسته

مرحله اول (مخلوط کردن نشاسته)

ابتدا نشاسته را با چند قاشق شیر مخلوط کنید و سپس شیر را کم کم اضافه کنید و هم بزنید سپس روی حرارت بگذارید و مدام هم بزنید تا بوی خامی نشاسته از بین برود و کاملا پخته و غلظ شود (این مرحله حدودا 20 دقیقه شاید طول بکشد).

مرحله آخر

شکر وانیل و گلاب را به فرنی اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا به غلظت ماست برسد سپس از روی حرارت برداشته و صاف می کنیم تا فرنی یکدستی داشته باشیم. پس از سرد شدن در ظرف سرو کشیده و میل کنید.

نوش جان

نکات و فوت و فن های فرنی با نشاسته

  • می توان فرنی رو به سه قسمت تقسیم کنیم. به یک قسمت زعفرون دمکرده اضافه می کنیم به یک قسمت دیگه پودر کاکائویی که با ۱ ق غ آب حل کردیم اضافه می کنیم تا فرنی چند رنگ تهیه کنیم.
  • برای عطر بیشتر چند تا دونه هل می توان داخل فرنی بریزیم.
  • در آخر پخت 50 کره نیز می توان افزود.
  • فرنی اگر بیش از حد غلیظ شود یا بدون پوشش مدت زیادی در محیط بماند رویه آن ترک می خورد.

5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: