شیرینی فانتزی را می توانید در شکل های مختلف و رنگارنگ تهیه و برای عید از ان استفاده کنید. چون امسال سال خرگوش است شما می توانید قالب خرگوش را تهیه کرده و متفاوت تر از دیگران باشید. این شیرینی را با هر قالب و رنگی که بخواهید می توانید تهیه کنید. شیرینی فانتزی از ساده ترین مواد که در هر خانه ای موجود است تهیه می شود و هیچ چالش به خصوصی ندارد پس یک شیرینی بی دردسر محسوب می شود. در این چند روز باقی مونده به عید گزینه بسیار مناسبی است هر چند می توانید ان را در زمان های دیگر هم تهیه کرده و با شکل های گوناگون آن کودکان خود را سر ذوق بیاورید. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی فانتزی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی فانتزی

آرد سفید2 پیمانه
نشاسته ذرت1/4 پیمانه
شکر75 گرم
کره یا روغن200 گرم
وانیل1/2 ق مرباخوری
نمک1 پنس

مراحل تهیه شیرینی فانتزی

مرحله اول: آماده کردن مواد

آرد و پودر نشاسته ذرت را با قاشق برداشته و در پیمانه بریزید سپس آن را الک کنید. کره یا روغن باید هم دمای محیط باشد. منظور از یک پنس نمک هم یعنی مقدار خیلی خیلی ناچیز نمک هست. کره را روی گاز گذاشته و ذوبش کنید. حتما تمام این مواد را آماده کرده سپس شروع به پخت و مخلوط کردن مواد کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

شکر و کره یا روغن به همراه نمک و وانیل در ظرفی ریخته و به مدت 5 دقیقه با همزن برقی هم زده تا کرمی رنگ شود. اگر همزن در دسترس ندارید با قاشق به مدت 10 دقیقه هم بزنید. آرد و نشاسته ذرت را در چند مرحله به مواد اضافه کنید؛ منظور از چند مرحله یعنی مقداری از آرد و نشاسته را اضافه کرده هم بزنید و دوباره این کار را انجام دهید. اگر می خواهید شیرینی شما رنگی باشد می توانبد از رنگ های خوراکی استفاده کرده و ان را به مواد خمیر اضافه کنید.

مرحله سوم: قالب زدن

خمیر را کی ورز دهید سپس آن را با وردنه پهن کنید و قالب دلخواه خود را به خمیر زده و آن را از باقی خمیر جدا کنید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی فانتزی در فر

فر را از قبل یک ربع روشن کرده تا گرم شود. سینی فر را چرب کرده یا از کاغذ روغنی استفاده کنید. شیرینی های قالب زده شده را در سینی چیده و فر را روی دمای 165 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید. بعد از مدت گفته شده شیرینی شما اماده است.

مرحله پنجم: پخت شیرینی فانتزی بدون فر در تابه

داخل تابه دو طرف دو لایه کاغذ روغنی قرار دهید و واشر دو تابه را خارج کنید و روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود بخاطر اینکه گرما به طور یکنواخت تقسیم شود حتما از شعله پخش کن استفاده کنید تا شیرینی بهتری داشته باشید. سپس شیرینی را داخل تابه چیده ولی خیلی نباید نزدیک هم چیده شوند چون باعث چسبیدن بهم می شود. بمدت 15 دقیقه اجازه دهید تا پخته شود. اگر از تابه معمولی استفاده می کنید حتما از دمکنی استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی فانتزی

  • روی شیرینی ها را می توانید با کنجد پودر پسته ترافل شکلات رنده شده شکلات ذوب شده بادام پودر نارگیل و… تزیین کنید.
  • بعد از گذشت زمان گفته شده برای پخت شیرینی ها بگذارید خنک شود سپس شروع به تزیین ان ها کنید.
3.4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: