فالوده شیرازی با رشته آماده یکی از روش های سریع و فوری برای تهیه یک دسر تابستانی سریع می باشد. فالوده بیشتر در شیراز تهیه می شود و شما می توانید بعد از تهیه بنا به ذائقه خود می توانید با آب لیموترش یا آب آلبالو یا عرق نسترن درست کنید. تهیه رشته فالوده در خانه با رشته آماده بسیار راحت است و شما می توانید با یک بسته رشته آماده برای 10 نفر فالوده در خانه تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه فالوده شیرازی با رشته آماده را به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه فالوده شیرازی با رشته آماده:

آب4 پیمانه
شکر2.5 پیمانه
گلاب1/4 پیمانه
رشته فالوده1 بسته
آب لیموترش و شربتبه مقدار لازم

طرز تهیه فالوده شیرازی با رشته آماده:

مرحله اول: تهیه شربت

آب و شکر را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود ولی زیاد نباید بجوشد. وقتی شروع به جوشیدن کردن و شکر حل شد از روی حرارت بردارید و گلاب را اضافه کنید و بگذارید تا خنک شود. سپس داخل یک کاسه استیل بریزید و درب آن را بسته و بگذارید تا یخ بزند.

مرحله دوم: جوشاندن فالوده

داخل یک قابلمه آب ریخته و اجازه دهید تا بجوش بیاید و رشه فالوده را برای اضافه کنید و برای 7 دقیقه صبر کنید تا نرم شوند. سپس آبکش کنید و از قبل یک کاسه یخ قرار دهید و با کمک یک آبکش رشته ها را داخل یخ و آب بریزید تا رشته ها سفید شوند.

مرحله سوم: تهیه فالوده فوری با رشته آماده

شربت یخ زده را از فریزر خارج کنید و با قاشق پوره کنید و بعد یک ظرف استیل بردارید و رشته ها را با شربت به صورت لایه روی هم بریزید و هم بزنید و ظرف را برای 1 ساعت در فریزر قرار دهید و بعد با آب لیموترش تازه و شربت آلبالو سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه فالوده شیرازی با رشته آماده

  1. رشته را می توانید به صورت بسته بندی از لوازم قنادی ها تهیه کنید.
  2. شربت حداقل 12 ساعت طول می کشد تا یخ بزند و بهتر است صبر کنید و یک شب تا صبح در فریزر قرار دهید.
  3. رشته های در حال جوش را کمی هم بزنید تا بهم نچسبند.
4.2/5 - (53 امتیاز)

دسته بندی شده در: