رشته پلو خالی یکی از غذا هایی است که مردم در گذشته برای عید نوروز مانند سبزی پلو و سایر غذا ها آن را تهیه می کردند. این غذا از کالری پایینی برخوردار است و می تواند گزینه خوبی برای افراد دارای رژیم لاغری باشد. این غذا را معمولا با گوشت قلقلی یا مرغ یا به صورت خالی سرو می کنند. امروز در آشمزی طرز تهیه رشته پلو خالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رشته پلو خالی

برنج4 پیمانه
رشته پلویی200 گرم
نمک و زردچوبهبه میزان لازم
پیاز1 عدد
هویج1 عدد

طرز تهیه رشته پلو خالی

مرحله اول: خیساندن برنج

برنج را ابتدا پیمانه زده و در یک سینی بریزید و آن را پاک کنید سپس برنج را با آب بشورید و در یک کاسه مقداری آب باقی بزارید و برنج و نمک را به آن اضافه کنید تا برنج خوب خیس بخورد. پیاز را پوست کرده و خرد کنید سپس در یک قابلمه روغن ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن گرم شود.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز و هویج

پیاز های خرد شده را به قابلمه اضافه کنید و همراه زردچوبه پیاز ها را تفت دهید تا کمی سرخ شوند. هویج را نیز رنده کرده و با پیاز مقداری تفت دهید. برنج خیس خورده را در قابلمه ای که پیاز را تفت دادید بریزید و به آن 4 پیمانه آب اضافه کنید و بزارید برنج کمی بپزد و آب آن مقداری خشک شود.

مرحله سوم: دم گذاشتن رشته پلو ساده

در یک تابه مقداری روغن بریزید و رشته های پلویی را کمی خرد کنید و در تابه به اندازه 2 تا 3 دقیقه تقت دهید و به برنج اضافه کنید و درب قابلمه را گذاشته تا رشته پلو دم بکشد. اگر می خواهید به صورت آبکش تهیه کنید وقتی برنج در حال نرم شدن است باید رشته را خرد کنید و اضافه کنید و بعد از نرم شدن رشته پلویی آن را آبکش کنید و کف قابلمه روغن ریخته و رشته پلو را دم بگذارید. نوش جان

فوت و فن های طرز تهیه رشته پلو خالی

  1. شما می توانید هویج و پیاز تفت داده شده را از دستور حذف کنید و از آن ها استفاده نکنید.
  2. به جای روغن می توانید از کره نیز برای تهیه رشته پلو استفاده کنید که در این صورت رشته پلو شما خوش طعم و عطر تر می شود.
  3. شما می توانید برنج را آبکش کرده و در کف قابلمه سیب زمینی قرار دهید تا ته دیگ سیب زمینی نیز داشته باشید.
  4. مدت زمان مناسب برای خیس خوردن برنج 1 الی 2 ساعت می باشد که بهتر است با آب ولرم برنج را بخیسانید.
Rate this post

دسته بندی شده در: