شیرینی دانه قهوه یک شیرینی مجلسی و بی نهایت خوش طعم و عطر است که شما می توانید آن را تهیه و برای پذیرایی های عید خود استفاده کنید. شکل این شیرینی شبیه به دانه های قهوه است از این رو به آن شیرینی دانه قهوه می گویند. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی دانه قهوه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی دانه قهوه

آرد شیرینی پزی150 گرم
پودر کاکائو12 گرم یا 1 ق غذا خوری
نشاسته ذرت25 گرم
زرده تخم مرغ1 عدد
نسکافه1 ق غذا خوری
آب جوش1 ق غذا خوری
مارگارین75 گرم
پودر شکر70 گرم

طرز تهیه شیرینی دانه قهوه

مرحله اول: ترکیب کردن مواد مایع

مارگارین را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط و نرم شود سپس آن را در یک کاسه بریزید و به آن پودر شکر را اضافه کرده و با همزن به خوبی هم بزنید. زرده تخم مرغ را نیز اضافه کنید و دوباره هم بزنید. نسکافه را با آب جوش ترکیب کرده و به مواد تهیه شده بیفزایید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

آرد و نشاسته ذرت را همراه پودر کاکائو در یک ظرف مخلوط کرده و الک کنید و در چند مرحله به مواد مایع اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا مخلوط شوند. از خمیر تهیه شده برداشته و مانند دانه قهوه آن را شکل دهید و در سینی فر چرب شده با فاصله بچینید و یک برش روی آن ایجاد کنید.

مرحله سوم: پخت شیرینی دانه قهوه در فر

یرینی ها را در سینی فر که چرب کردید با فاصله از هم بچینید سپس شیرینی ها را در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا شیرینی ها به خوبی بپزد. دمای فر باید روی 175 درجه باشد و به مدت 15 تا 20 دقیقه شیرینی ها بپزد.

مرحله چهارم: پخت شیرینی در تابه

ر ابتدا کف یک تابه کاغذ روغنی پهن کنید و شیرینی ها را روی آن چیده سپس تابه را روی گاز قرار دهید. یک شعله پخش کن نیز روی شعله گاز قرار داده و حرارت را ملایم کنید. مدت زمان لازم برای پخت شیرینی تقریبا 30 دقیقه می باشد.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی دانه قهوه

  1. برای تزیین روی شیرینی می توانید از مقداری پودر نارگیل استفاده کنید.
  2. اگر از تستر یا فر برقی استفاده می کنید دما باید روی 170 باشد و شیرینی ها به مدت 25 دقیقه بپزد.
  3. برای اینکه مواد بهتر ترکیب شوند می توانید قبل از شروع به پخت مواد را از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: