شوید پلو یکی از غذا های بسیار خوشمزه است که می توانید با گوشت یا مرغ تهیه کنید ولی با مرغ یکی از آسان ترین غذا ها می باشد که طعم بسیار خوبی دارد و برای مهمانی گزینه خوبی می باشد. شما می توانید مرغ را به صورت ریش ریش شده یا سرخ شده روی پلو قرار دهید و یک غذای مجلسی تهیه کنید. شوید پلو را می توانید با شوید خشک شده یا تازه تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شوید پلو با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شوید پلو با مرغ ریش ریش

برنج3 پیمانه
شوید تازه1 دسته
زعفرانبه مقدار لازم
سینه یا ران مرغ2 عدد
پیاز1 عدد
سیر2 حبه
برگ بو1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه شوید پلو با مرغ ریش ریش شده

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید سینه یا ران مرغ را بپزید برای این کار باید سینه و ران مرغ را به همراه کمی روغن و زردچوبه و زعفران تفت دهید و بعد یک پیاز چهار قاچ شده و سیر پوست کنده و ادویه را اضافه کنید و در انتها برگ بو اضافه کنید و روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا سینه و ران مرغ پخته شود و بعد از پخت از قابلمه خارج کنید و ریش ریش کنید.

مرحله دوم: آماده سازی برنج

در ادامه باید شوید تازه را تمیز کنید و بشورید و بعد از خشک شدن به اندازه دلخواه خرد کنید. برنج را نیز بشوریدو به همراه کمی نمک خیس کنید. شما می توانید برنج را به صورت کته یا آبکش تهیه کنید که این کاملا دلخواه است.

مرحله سوم: پخت شوید پلو با مرغ

در ادامه باید برنج را روی حرارت قرار دهید و کمی زردچوبه اضافه کنید تا خوشرنگ شود و بعد از نرم شدن آبکش کنید و با شوید تازه مخلوط کنید. کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و شوید پلو را بریزید و صبر کنید تا دم بکشد و در انتها به همراه مرغ ریش شده سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شوید پلو با مرغ خوشمزه و ریش شده

  1. می توانید برای طعم بهتر پلو چند حبه سیر را داخل پلو قرار دهید.
  2. می توانید مرغ را سرخ کرده و روی پلو قرار دهید.
  3. می توانید برنج را به صورت کته تهیه کنید و شوید را در انتهای پخت اضافه کنید.
4/5 - (8 امتیاز)

دسته بندی شده در: