نان رژیمی نوعی نان نازک و ترد است که به صورت نازک پخته شده و و با سبزیجات مختلف و مغزهای دلخواه تهیه می شود. این نان به عنوان میان وعده و یا در کنار وعده های غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و در تمام مدت رژیم لاغری می توان از این نان استفاده کرد. اما این نان برای کسانی که دیابت دارند نیز بسیار مناسب است زیرا شکر زیادی ندارد و می توانید به راحتی این نان رژیمی را در منزل تهیه کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه نان رژیمی بدون خمیر برای لاغری و دیابتی ها را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه نان رژیمی در منزل:

آرد400 گرم
شکر4 گرم
نمک8 گرم
آرد جو30 گرم
سبوس گندم35 گرم
آب سرد200 میلی لیتر
زیره و شوید5 گرم
مغز تخمه آفتابگردان، تخم کتانبه میزان لازم
روغن مایع40 گرم

طرز تهیه نان رژیمی ساده بدون خمیر مایه:

مرحله اول آماده سازی خمیر نان:

ابتدا آرد، شکر، نمک، سبوس گندم و آرد جو مخلوط کرده و آب را به آرامی اضافه کنید، همزمان روغن را هم افزوده و خوب ورز دهید تا خمیری نه خیلی نرم و نه خیلی سفت بدست بیاید.

مرحله دوم ورز و استراحت خمیر:

حالا به مدت 15 دقیقه خمیر را ورز دهید تا کاملا یکدست شود. در ادامه سبزیجات خشک را اضافه کنید و خوب ورز دهید و به مدت 5 دقیقه به خمیر استراحت می دهید.

مرحله سوم شکل دادن یه خمیر:

حالا روی میز کار را آرد پاشی کنید و تکه ای از خمیر را برداشته و با وردنه بسیار نازک پهن کنید. حالا خمیر را دور وردنه بپیچید و به سینی فر چرب شده انتقال دهید. بعد با کمک چنگال حفره هایی روی خمیر ایجاد کنید.

مرحله چهارم افزودن مغز ها :

حالا مغز تخمه یا کنجد یا تخم کتان به دلخواه روی نان بریزید. سینی پخت را به مدت 15 دقیقه داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراید قرار دهید. زمانی که کاملا پخته شد از داخل فر خارج کنید و به اندازه های دلخواه برش بزنید. نوش جان

نکات و فوت و فن تهیه نان رژیمی برای لاغری و دیابتی:

  1. آرد ها را بهتر است الک کنید تا هوا دهی شود و نان لطیف تری حاصل شود.
  2. به دلیل تفاوت در جذب آب بهتر است آرد را کم کم اضافه کنید.
  3. به دلیل تفاوت دما فر ها باهم، بعد از گذشت 10 دقیقه نان را بررسی کنید و اگر پخته بود از داخل فر خارج کنید.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: