شیرینی الماسی شکلاتی یکی از شیرینی ها بسیار ساده و شکلاتی است که اصالت آن برای کشور ترکیه می باشد. شیرینی الماسی را می توانید برای دورهمی و یا عید نوروز تهیه کنید. این شیرینی خوشمزه و ساده را می توانید در فر و یا بدون فر در تابه دو طرفه تهیه کنید. در وسط شیرینی الماسی یک حفره وجود دارد که می توانید با شکلات تخته ای یا نوتلا پر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شکلات الماسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی الماسی ترکیه:

آرد سفید۲ لیوان
شکلات تخته ای۱۰۰ گرم
پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری
شکر۲ قاشق غذا خوری
پودر قند۱ لیوان
کره۱۰۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
وانیل۱ قاشق چای خوری
روغن مایع۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه شیرینی الماسی شکلاتی ترکیه ای ساده با فر و بدون فر:

مرحله اول هم دن پودر قند:

در ابتدای کار خوب است که فر را روشن کنید و با حرات ۱۵۰-۲۰۰ درجه زمان دهید تا به خوبی گرم شود. سپس پودر قند الک شده را با کره ی نرم شده و روغن مایع را با هم زن برقی خوب بزنید تا کشدار شود.

مرحله دوم هم زدن تخم مرغ:

سپس در هنگام هم زدن تخم مرغ و وانیل را به ترکیب قبلی اضافه کنید و هم بزنید تا با یکدیگر خوب ترکیب شود.

مرحله سوم مخلوط کردن مواد:

آرد و پودر کاکائو را الک کرده و سپس به ترکیب خمر شیرینی الماسی اضافه کنید تا خمیر شکل بگیرد و ا این رمحله به بعد را با دست و یا قاشق انجام دهید. خمیر شیرینی الماسی را به خوبی ورز دهید. لازم به ذکر است که خمیر شیرینی الماسی خمیر خشکی است و در صورت نیاز کمی شیر آن هم به صورت قاشق چای خوری شیر را اضافه کنید.

مرحله چهارم پخت شیرینی الماسی:

پس از بدست آمدن خمیر شیرینی الماسی خمیر را به صورت قلقلی های متوسط فرم دهید و سپ با کمک دست روی سطح شیرینی الماسی را حفره ای ایجاد کنید و سپس خمیر شیرینی الماسی شکلاتی را در شکر بیاندازید و شکری کنید. سپس در سینی ای که کاغذ روغنی انداخته اید بچینید. سپس در فر گرم شده قرار دهید و به مدت 20 دقیقه زمان پخت در نظر بگیرید. برای پخت بدون فر داخل تابه طرفه کاغذ روغنی قرار دهید و روی شعله پخش کن بگذارید تا گرم شود. شیرینی ها را داخل تابه چیده و برای 25 دقیقه زمان دهید تا شیرینی پخته شود.

مرحله پنجم تهیه شیرینی الماسی:

در آخر پس از اینکه شیرینی الماسی شکلاتی پخته شد، شیرینی را زمان دهید تا سرد شود و سپس از شکلات تخته ای آب شده در حفره ای که در شیرینی ایجاد کرده بودید بریزید و شیرینی الماسی های شکلاتی را در ظرف مورد نظر سرو کنید.

نکات کلیدی در تهیه شیرینی الماسی شکلاتی بدون فر:

  1. برای نگهداری شیرینی الماسی می توانید از ظرف های درب دار محکم در فریزر نگهداری کنید.
  2. ۱۵ دقیقه قبل از سرو شیرینی را از فریزر دربیاورید تا آماده شود.
  3. برای تهیه شیرینی الماسی های رنگی کافی است پس از به دست آمدن خمیر شیرینی، آن را رنگی کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: