آغوز کوکو یکی از کوکو های خوشمزه است که یک غذای گیلانی نیز محسوب می شود. در تهیه این کوکو از گوشت و مرغ استفاده نمی شود به همین دلیل می تواند گزینه خوبی برای افراد دارای رژیم گیاهخواری باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه آغوز کوکو را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم برای طرز تهیه آغوز کوکو

گردو خرد شده200 گرم
پیاز1 عدد
سبزی چوچاق و گشنیزمقداری
آرد1 ق غذا خوری
رب گوجه فرنگی1 ق غذا خوری
تخم مرغ2 عدد
رب انار1/2 ق غذا خوری
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه آغوز کوکو

مرحله اول: تهیه مواد

گردو را در چرخ گوشت بریزید تا به طور یکدست خرد شود سپس آن را در یک ظرف بریزید. پیاز را پوست کنید و با رنده خرد کنید و به ظرفی که گردو ریختید اضافه کنید. در ادامه سبزی ها را پاک کنید و با آب بشورید سپس روی یک پارچه بریزید و صبر کنید خشک شود در ادامه با چاقو سبزی ها را خرد کنید و به مواد داخل ظرف اضافه کنید.

مرحله دوم: سرخ کردن کوکو ها

ادویه های گفته شده و نمک را نیز بیفزایید سپس تخم مرغ ها را در ظرف بشکنید. با یک قاشق مواد را خوب هم بزنید تا ترکیب شوند سپس آرد را اضافه کنید و هم بزنید در ادامه در یک تابه روغن بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید و با قاشق مانند کتلت از مواد کوکو بردارید و در تابه بریید و صبر کنید تا یک طرف آن سرخ شود.

مرحله سوم: تهیه سس کوکو و پخت آن

سپس آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی شود سپس در یک تابه دیگر مقداری روغن بریزید و رب گوجه را همراه رب انار تفت دهید. مقدرای آب جوش نیز به رب اضافه کنید و وقتی مقداری مواد جوشید و کمی غلظت گرفت کوکو ها را به آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه از روی گاز بردارید.

فوت و فن های طرز تهیه آغوز کوکو

  1. اگر دوست ندارید غذای شما خیلی ترش شود می توانید از مقداری شکر نیز استفاده کنید تا ملس شود.
  2. اگر سیزی چوچاق در دسترس نبود می توانید از مقداری جعفری به جای آن استفاده کنید.
  3. برای اینکه سس کوکوی شما خوشمزه تر شود می توانید بعد از اضافه کردن آب جوش مقداری سبزی استفاده شده در کوکو را نیز به آن بیفزایید.
Rate this post

دسته بندی شده در: