کیک شکلاتی بدون فر یکی از پر طرفدار ترین کیک ها می باشد. شاید به دلیل نداشتن فر نتوانید این کیک خوشمزه و جذاب را تهیه کنید اما با رعایت چند نکته این کیک را بدون فر روی گاز هم تهیه کرد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلاتی را به شما آموزش دهیم تا بتواند برای مراسم میهمانی های خود از آن استفاده کنید پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه کیک شکلاتی ساده با لیوان:

آرد2 لیوان(فرانسوی)
شکر1 لیوان
روغن1/2 لیوان
شیر1/2 لیوان
تخم مرغ4 عدد
وانیل1/2 قاشق چای خوری
بکینگ پودر2 قاشق چای خوری
پودر کاکائو1 قاشق غذا خوری

مواد لازم جهت تهیه فراستینگ شکلات:

کره هم دمای محیط6 قاشق غذا خوری
پودر کاکائو6 قاشق غذا خوری
پودر قند3 پیمانه
خامه5 قاشق غذا خوری
وانیل1 قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر ساده و فوری:

مرحله اول آماده سازی تخم مرغ:

تخم مرغ، شکر و وانیل را داخل کاسه ای بریزید و به مدت 7 دقیقه با همزن برقی و یا 10 دقیقه با همزن دستی بزنید تا کرمی و کشدار شود. شیر و روغن را به مواد افزوده و فقط در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله دوم افزودن مواد خشک:

آرد، پودر کاکائو و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و روی مواد کیک خوب الک کنید و با لیسک مواد را به خورد آرد دهید تا مواد کاملا یکدست داشته باشید.

مرحله سوم پخت کیک بدون فر:

داخل قالب کیک را خوب چرب و آرد پاشی کنید. حالا مواد کیک را داخل قالب بریزید و چند ضربه کوچک به قالب وارد کنید. تا مواد کاملا یکدست شود حالا قابلمه بزرگی که قالب کیک داخل آن جا می شود را روی حرارت بگذارید و درب آن را ببندید حالا که کاملا گرم شد یک سه پایه فلزی داخل قابلمه بگذارید و قالب کیک را روی آن بگذارید و درب قابلمه را با دم کنی روی قابلمه بگذرید تا کاملا پخته شود.

مرحله چهارم پخت کیک در فر:

داخل قالب کیک را خوب چرب و آرد پاشی کنید. حالا مواد کیک را داخل قالب بریزید و چند ضربه کوچک به قالب وارد کنید تا مواد کاملا یکدست شود و کیک را داخل فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراید قرار دهید تا به مدت 40 تا 50 دقیقه کاملا پخته شود.

مرحله پنجم طرز تهیه فراستینگ شکلاتی:

ابتدا پودر قند و پودر کاکائو را با هم مخلوط می کنیم و این دو را با هم داخل ظرف دیگری الک می کنیم . حالا کره را کمی با همزن می زنیم تا سبک شود حالا پودر قند و کره را با هم مخلوط کنید تا یکدست و نرم شود. حالا خامه و وانیل را هم به باقی مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا نرم و یکدست شود. حالا کرم ما آماده است. اگر مواد زیاد سفت بود کمی بیشتر خامه به آن بیفزایید میزان غلظت آن را بنا به سلیقه خود تنظیم کنید.

مرحله ششم سرو کیک با فراستینگ شکلاتی:

کیک را بعد از 40 دقیقه با یک خلال چوبی تست کنید و اگر چیزی به خلال نچسبید آن را از فر خارج کنید و اجازه دهید تا خنک شود بعد با کرم آماده شده کیک را سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کیک شکلاتی با فر بدون فر:

  1. برای تهیه یک کیک با کیفیت باید آرد قنادی با کیفیت تهیه کنید و آن را 3 مرتبه الک کنید.
  2. حتما از پودر کاکائو پر رنگ و با کیفیت استفاده کنید.
  3. به دلیل تفاوت دما برای پخت کیک حتما بعد 45 دقیقه کیک را چک کنید و اگر پخته بود آن را از روی حرارت بردارید.
  4. اگر سه پایه فلزی نداشتید از یک کاتر شیرینی پزی برای فاصله دادن بین قالب و قابلمه استفاده کنید.
4.3/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: