کیک تولد شکلاتی با مغز نارگیل یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است. کیک تولد شکلاتی را می توانید به صورت ساده تهیه کنید و یا می توانید با مغز نارگیل آن را تهیه کنید. برای تهیه این کیک می توانید از قالب های میان تهی یا قالب لوف استفاده کنید. این کیک را می توانید با فر و بدون فر آن را تهیه کنید. شما می توانید فقط کیک را به صورت ساده تهیه کنید و به دلخواه خامه کشی کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک تولد شکلاتی با مغز نارگیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای کیک تولد شکلاتی خانگی با مغز نارگیل:

آرد سفید۲ لیوان
شکر۱ لیوان
شیر۱ لیوان
روغن مایع۱ فنجان
تخم مرغ۳ عدد
پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری
بکینگ پودر۱ قاشق غذا خوری
وانیل۱ قاشق چای خوری
شکلات سفیدبرای تزئین

مواد لازم برای مواد میانی:

پودر نارگیل۲ لیوان
آرد سفید۱ فنجان
شکر۱ فنجان
وانیل۱ قاشق چای خوری
سفیده تخم مرغ۲ عدد
کره۵۰ گرم

طرز تهیه کیک شکلاتی با مغز نارگیل:

مرحله اول: سفیده تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر با هم زن برقی با سرعت بالا بزنید تا فرم بگیرد سپس سفیده را برای 10 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک بماند.

مرحله دوم: آرد سفید و پودر نارگیل

بعد از گذشت ۱۵ دقیقه آرد الک شده و پودر نارگیل را به همراه کره با هم مخلوط کرده و کم کم به سفیده اضافه کنید و هم بزنید با هم زن برقی و یا غذاساز، که به خوبی با هم مخلوط شوند.

مرحله سوم: مغز نارگیل

مغز نارگیل آماده شده را به صورت توپی های کوچک یا هر فرمی که میخواهید در بیاورید و در یک ظرف بچینید و سپس در یخچال بگذارید تا در پایان کار از آن استفاده شود.

طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

مرحله اول: تخم مرغ

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده و سپس زرده را به همراه نصف لیوان شکر و وانیل هم بزنید با هم زن برقی تا فرم بگیرد و در یخچال قرار دهید. زرده تخم مرغ را به همراه پودر کاکائو و بقیه شکر با هم زن برقی بزنید.

مرحله دوم: شیر و روغن

شیر و روغن را به زرده تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم:بکینگ پودر و آرد

قبل از این مرحله ابتدا فر را روشن کنید و با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. سپس آرد و بکینگ پودر را الک کرده ۳ مرتبه و سپس به زرده اضافه کنید و با لیسک و یا قاشق مواد را با هم ترکیب کنید. سپس سفیده را نیز به مواد اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک اسفنجی شکلاتی

قالب مورد نظر را چرب کرده و آرد پاشی کنید و سپس نصف خمیر کیک شکلاتی را در قالب بریزید و سپس مغز نارگیلی ها را بچینید و سپس باقی مواد خمیر کیک شکلاتی را روی مغز نارگیلی ها بریزید و سپس قالب را در در فر بگذارید و به مدت ۳۵-۴۵ دقیقه زمان پخت بدهید.

مرحله پنجم: سرو کیک سورپرایز

در مدتی که کیک در حال پخت است شکلات سفید را روی حرارت غیر مستقیم آب کنید و آماده کنید که پس از پخت کیک سورپرایز و سرد شدنش کیک را با شکلات سفید و دریگر مواد برای تزئین، کیک سورپراز را تزئین نمائید و سپس در یخچال بگذارید و سپس کیک سورپرایز را نوش جان فرمائيد.

نکات کلیدی در تهیه کیک سورپرایز با مغز نارگیل:

  1. می توانید از شکلات نوتلا و یا شکلات تکه ای به جای مغز نارگیلی استفاده کنید.
  2. هرچقدر پودر کاکائو تیره ای تری داشته باشید کیک شما خوش رنگ تر می شود.
  3. همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: