آلبالو پلو با مرغ یکی از پلو های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید با مرغ ریش ریش یا حلزونی تهیه کنید. آلبالو پلو با مرغ یک غذای بسیار خوشمزه و تابستانی می باشد که می توانید همزمان با رسیدن آلبالو تازه آن را تهیه کنید، البته می توانید با آلبالو یخ زده نیز این غذای خوشمره را تهیه کنید. شما می توانید با افزودن شکر مقدار شیرینی و ترشی این غذا را کم و زیاد کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه آلبالو پلو با مرغ ریش ریش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه آلبالو پلو با مرغ ریش ریش

برنج3 پیمانه
آلبالو1 پیمانه
سینه مرغ1 عدد
پیاز1 عدد
سیر2 حبه
زعفرانبه مقدار لازم
برگ بو1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم
شکر2 ق غذا خوری

طرز تهیه آلبالو پلو با مرغ مجلسی و رستورانی

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا سینه مرغ را به همراه یک پیاز چهار قاچ شده و سیر پوست گرفته شده و برگ بو و ادویه و نمک داخل قابلمه ریخته و روی آن آب داغ بریزید و برای 1 ساعت بگذارید تا پخته شود.

مرحله دوم: آماده سازی آلبالو

آلبالو را بشورید و دم آن را بگیرید. آلبالو ها را به کمک هسته گیر یا نی هسته آلبالو را خارج کنید. سپس آلبالو را به همراه کمی آب و شکر داخل قابلمه ریخته و بگذارید تا شربت غلیظ و شکر ذوب شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه وقتی سینه مرغ پخت شده از آب مرغ خارج کنید و صبر کنید تا خنک شود. سپس ریش ریش کنید و کمی زعفران به آن اضافه کنید، آب مرغ را دور نریزید و برای تهیه سوپ استفاده کنید.

مرحله چهارم: پخت آلبالو پلو با مرغ

برنج را که از قبل خیس کردید روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا نرم شود. سپس آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و یک لایه آلبالو و مرغ ریش ریش اضافه کنید و همین طور ادامه دهید تا مواد تمام شود و آلبالو پلو با مرغ را دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه آلبالو پلو با مرغ مجلسی و ساده

  1. برای تزیین می توانید از برنج زعفرانی برای تهیه این غذا استفاده کنید.
  2. قبل از دم کشیدن پلو می توانید کمی کره یا روغن بریزید.
  3. مقدار شکر به ذائقه شما بستگی دارد.
4.5/5 - (11 امتیاز)

دسته بندی شده در: