کمپوت سیب یکی از روش های نگهداری سیب در طول سال می باشد که می توانید از هر نوع سیبی که دوست دارید برای کمپوت کردن استفاده کنید. کمپوت سیب بسیار خوش طعم و ساده است و شما می توانید با افزودن کمی زعفران رنگ کمپوت را بسیار خوشرنگ تر کنید. کمپوت سیب را می توانید به صورت حلقه ای یا خرد شده و یا به صورت درسته تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کمپوت سیب با ماندگاری بالا را آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت سیب زعفرانی:

سیب10 عدد
آب4 پیمانه
شکر1 ق غذا خوری
گلاب2 ق غذا خوری
چوب دارچین1 عدد
آبلیمو1 ق غذا خوری
زعفراننوک ق چای خوری

طرز تهیه کمپوت سیب با ماندگاری بالا در خانه:

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا سیب ها را پوست بگیرید و به شکل دلخواه خرد کنید. می توانید سیب را به صورت حلقه خرد کنید و در انتها هسته وسط سیب را جدا کنید یا به صورت نگینی درشت خرد کنید.

مرحله دوم: تهیه شربت

در ادامه داخل یک قابلمه شکر و آب و زعفران و چوب دارچین را بریزید و زعفران سابیده شده را اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا شربت بجوشد و شکر ذوب شود.

مرحله سوم: افزودن سیب

سیب های حلقه شده را به شربت اضافه کنید و برای 20 دقیقه زمان دهید تا سیب ها نرم شوند. سپس صبر کنید تا شربت و سیب ها خنک شوند.

مرحله چهارم: تهیه کمپوت سیب

شیشه های تمیز و عاری از هرگونه چربی را انتخاب کنید و کمپوت سیب را به همراه شربت تهیه شده داخل شیشه بریزید. شیشه را داخل یک قابلمه پر آب قرار دهید تا شیشه ها تا درب فلزی داخل آب باشد و بجوشد و بعد از 30 دقیقه دیگر از قابلمه برداشته و به صورت سر و ته روی دستمال قرار دهید و بعد از خنک شدن داخل یخچال قرار دهید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کمپوت سیب خوشمزه و خانگی

  1. درب حتما فلزی باشد و چفت شود.
  2. افزودن زعفران دلخواه است.
  3. دارچین باعث عطر فوق العاده می شود ولی به دلخواه می توانید حذف کنید.
  4. با این روش می توانید تا 1 سال در یخچال ماندگاری دارد.

3.2/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: