هویج پلو بدون گوشت و مرغ یکی از روش های بسیار ساده برای تهیه این پلوی خوشمزه گیاهی می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. در تهیه این پلو از گوشت و مرغ استفاده نمی شود و برای گیاه خواران گزینه بسیار خوبی می باشد و شما می توانید این پلوی خوشمزه را به همراه سالاد یا ترشی یا سبزی خوردن تهیه کنید. اگر به غذا های فاقد گوشت علاقه دارید هویج پلو را حتما تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه هویج پلو بدون گوشت و مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه هویج پلو بدون گوشت و مرغ

برنح2 پیمانه
پیاز1 عدد
هویج3 عدد
قارچ9 عدد
زعفرانبه مقدار لازم
زرشک2 ق غذا خوری
نمک، زردچوبه، دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه هویج پلو گیاهی خوشمزه با قارچ

مرحله اول: تفت دادن هویج

هویج را پوست بگیرید و رنده کنید. می توانید رنده ریز یا درشت بزنید که این کاملا دلخواه می باشد. هویج را به همراه کمی کره و رغن داخل تابه بریزید و برای 10 دقیقه سرخ کنید تا نرم شود و کمی در انتها زعفران به هویج اضافه کنید.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز و قارچ

در ادامه پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد قارچ های اسلایس شده را اضافه کنید و تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده و در ادامه هویج را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن زرشک

بعد از چند دقیقه زرشک را به مواد فوق اضافه کنید و به دلخواه 1 ق غذا خوری شکر اضافه کنید و هم بزنید و مواد میانی را از روی حرارت بردارید. برنج را از چند ساعت قبل خوب بشورید و با کمی نمک خیس کنید.

مرحله چهارم: تهیه هویج پلو گیاهی با قارچ

برنج را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید و بعد آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و کمی برنج و کمی از مواد میانی بریزید و هم بزنید و پلو را برای 40 دقیقه دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه هوبج پلو خوشمزه گیاهی بدون گوشت و مرغ

  1. به دلخواه می توانید قارچ را حذف کنید.
  2. می توانید زرشک و شکر را به دلخواه خود کم و زیاد کنید.
  3. می توانید از ته دیگ دلخواه برای این پلو استفاده کنید.
4.4/5 - (20 امتیاز)

دسته بندی شده در: