طرز تهیه کرم کارامل خانگی فوری و آسان با خامه و بدون ژلاتین

0
کرم کارامل

کرم کارامل یکی از دسرهای بسیار خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که می توان آن را برای کلیه مراسم تهیه و سرو کرد. کرم کارامل یک دسر اصالتا فرانسوی می باشد که امروزه تبدیل به یک دسر بین المللی شده است. اگر تا به حال فقط کرم کارامل بازاری را میل کرده اید با آشمزی همراه باشید تا طرز تهیه کرم کارامل خانگی فوری با خامه و بدون ژلاتین را به شما آموزش دهیم .

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه کرم کارامل خانگی:

شیر۱ فنجان
خامه۳۰۰ میلی لیتر
تخم مرغ۵ عدد
شکر۱ فنجان
وانیل۱/۴ قاشق چایخوری

طرز تهیه کرم کارامل فوری با خامه و بدون ژلاتین:

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

ابتدا شیر، خامه و تحم مرغ را از داخل یخچال بیرون می آوریم و زمان می دهیم تا کاملا مواد هم دمای محیط شوند.

مرحله دوم مخلوط کردن مواد اولیه:

۳/۴ پیمانه شکر را داخل شیر جوش ریخته و به همراه ۱ فنجان آب روی حرارت می گذاریم تا شکر کاملا ذوب شود بعد زمان می دهیم تا شربت خوب غلیظ شود حالا شربت را داخل ۴ ظرف سرو تک نفره و یا یک ظرف بزرگ میریزیم.

مرحله سوم آماده سازی مواد تخم مرغی:

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای ریخته و با همزن خوب مخلوط می کنیم تا مواد به شکل کرمی کشدار با رنگی روشن تبدیل شود.

مرحله چهارم آماده مخلوط کردن مواد:

در این مرحله شیر، خامه و وانیل را با هم مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا روی حرارت از کناره ها ریز جوش بزند حالا مواد تخم مرغی را به آهستگی به مواد روی حرارت افزوده و مدام مخلوط می کنیم تا یکدست شوند و از روی حرارت برمی داریم.

مرحله پنجم ریختن مواد داخل ظرف:

مواد آماده شده را داخل ظرف های آماده شده ریخته و تا ۲/۳ پیمانه را پر می کنیم. حالا داخل سینی فر را آب ریخته و قالب ها را داخل سینی می چینیم و به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر گرم شده با دمای ۱۷۵ درجه قرار می دهیم تا کاملا پخته شوند بعد از این مدت فر را خاموش می کنیم و زمان می دهیم کرم کارامل داخل فر بماند و کمی خنک شود.

مرحله ششم سرو کرم کارامل:

بعد از اینکه خنک شدند کرم کارامل را به داخل یخچال انتقال می دهیم تا خنک شود بعد از اینکه خنک شد ظرف ها را از داخل یخچال بیرون آورده دور کرم کارامل را با نوک چاقو جدا می کنیم و داخل بشقاب سرو برمی گردانیم نوش جان.

نکات و فوت و فن تهیه کرم کارامل:

  1. کرم کارامل را با سس شکلات و یا میوه برش خورده فصل تزیین نمایید.
  2. می توانید کرم کارامل را در ظرف پخته شده هم سرو نمایید ولی وقتی برگردانده شود شهد طلایی کف قالب جاری شده و بسیار زیباتر می شود.
  3. باید کاملا کرم کارامل سرد و منسجم شود تا بتوان آن را به خوبی برگرداند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید