کیک یزدی از انواع کیک های فنجانی می باشد که با روش های مختلف و همینطور مواد اولیه گوناگون طعم های مختلفی را به خود گرفته. با روش های مختلف خانگی می توان یک کیک یزدی خانگی به سبک قنادی را آماده و در کنار خانواده نوش جان کرد. کیک یزدی را حتی میتوان جزء کیک های ماهی تابه ای نیز حساب کرد به دلیل سرعت آماده شدن بالا و مواد اولیه راحت نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است؛ در سایت آشمزی همراه ما باشید برای طرز تهیه یک کیک یزدی خوشمزه.

مواد لازم برای تهیه کیک یزدی خانگی

آرد2 لیوان
تخم مرغ3 عدد
شکر1 لیوان
شیر1 لیوان
بکینگ پودر1 قاشق چایخوری
وانیل1 قاشق چایخوری
کنجد برای تزئینبه میزان لازم
روغن مایعنصف لیوان
کاغذ تارت و قالب تارتبه میزان لازم
طرز تهیه کیک یزدی خانگی

طرز تهیه کیک یزدی خانگی به سبک قنادی

مرحله اول: آماده سازی آرد

آرد را به همراه بیکینگ پودر 3 مرتبه الک می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله دوم: آماده سازی تخم مرغ

تخم مرغ ها را بدون نیاز به جدا کردن زرده و سفیده داخل ظرف ریخته و با همزن برقی میزنیم، کمی که از لختگی درآمد شکر و روغن و همینطور شیر و وانیل را به تخم مرغ ها اضافه می کنیم، به مدت 3-5 دقیقه خوب هم میزنیم.

مرحله سوم: پایان کار

بعد از آماده سازی تخم مرغ ها آرد را اضافه کرده و با لیسک خوب مخلوط می کنیم و در کاغذهای تارت میریزیم و روی کیک یزدی ها را کنجد می پاشیم. اگر از فر برای پخت استفاده میکنید: با حرارت 150-200 درجه سانتی گراد به مدت 30-40 دقیقه کیک یزدی ها را میپزیم و بعد از پخت اجازه خنک شدن میدهیم و بعد سرو می کنیم. اگر از ماهی تابه استفاده میکنید: کیک یزدی ها را در ماهی تابه گذاشته و روی حرارت ملایم به مدت 30-40 دقیقه گذاشته و در ماهی تابه را می گذاریم تا کیک یزدی ها خوب پخته شود.

نکات مهم در مورد پخت کیک یزدی خانگی

  1. قبل از 15 دقیقه از موقع پخت کیک یزدی ها در فر یا ماهی تابه را باز نمی کنیم.
  2. در صورت امکان کیکی یزدی را می توان در قالب مافین چدنی نیز تهیه کرد.
  3. آرد را حتما 3 مرتبه الک کنید تا کاملا هواگیری شود.
4.2/5 - (176 امتیاز)

دسته بندی شده در: