کلم پلو با مرغ یکی از روش های بسیار ساده برای تهیه این غذای سنتی ایرانی می باشد که شما می توانید به راحتی این پلو خوشمزه را تهیه کنید. شما می توانید مرغ را به صورت فیله ای برش بزنید سرخ کنید و لای پلو قرار دهید و یا می توانید پخته و ریش ریش کنید و یک پلوی جذاب و سنتی ایرانی تهیه کنید. این غذا با کلم برگ سفید تهیه می شود و دستور های پخت متفاوتی دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه کلم پلو با مرغ ریش ریش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کلم پلو با مرغ

برنج4 پیمانه
سینه مرغ1 عدد
کلم برگ1/2 عدد
پیاز1 عدد
شوید خشک یا تازه4 ق غذا خوری
رب1 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کلم پلو با مرغ خیلی خوشمزه و راحت

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید سینه مرغ را بپزید. برای این کار سینه مرغ را به همراه یک پیاز 4 قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه داخل قابلمه تفت دهید و روی مواد آب جوش ریخته و بگذارید تا سینه خوب پخته و نرم شود و بعد از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید.

مرحله دوم: تفت دادن کلم

کلم برگ را به صورت ساطوری ریز خرد کنید و داخل یک قابلمه کمی تفت دهید و روی مواد 2 لیوان آب ریخته و درب قابلمه را قرار دهید و بگذارید تا کلم برگ پخته و نرم شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه پیاز دستور را پوست بگیرید و به صورت خلالی ریز خرد کنید و داخل تابه تفت دهید تا سبک طلایی شود و بعد زردچوبه و فلفل سیاه اضافه کنید و هم بزنید و رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود. در ادامه کلم پخته شده را اضافه کنید و برای 10 دقیقه تفت دهید تا بوی کلم گرفته شود و در انتها مرغ ریش ریش را اضافه کنید و تفت دهید و در انتها شوید خشک را نیز اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت کلم پلو با مرغ

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و نرم شود و بعد آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و برنج را با کلم اضافه کنید و هم بزنید و داخل قابلمه بریزید و برای 35 دقیقه دم گذاشته و در انتها کمی کره روی آن بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کلم پلو با مرغ

  1. افزودن شوید دلخواه است و می توانید حذف کنید.
  2. اندازه رب دلخواه است و می توانید بسته به ذائقه خود کم و زیاد کنید.
  3. می توانید از مخلوط ران و سینه مرغ استفاده کنید.
4.2/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: