بقپه بادمجان غذایی لذیذ و زیبا است که هم می تواند به عنوان پیش غذا و هم به عنوان غذای اصلی در کنار برنج سرو کنید. بقچه بادمجان و غذاهایی که با بادمجان تهیه می شود بسیار خوشمزه هستند و تنها گزینه ای که باعث دوری از این غذا ها می شود جذب روغن بالای بادمجان است که به شما یاد خواهیم داد با ماست یا سفیده تخم مرغ این مشکل را بر طرف کنید.. امروز در آشمزی طرز تهیه بقچه بادمجان خوشمزه و مجلسی با گوشت در فر همراه ما باشید.

مواد اولیه مرد نیاز برای بقچه بادمجان ایرانی:

بادمجان2 عدد
سفیده تخم مرغ1 عدد
گوشت چرخ شده200 گرم
پیاز2 عدد
سیر2 حبه
پنیر پیتزابه مقدار لازم
گوجه فرنگی2 عدد
زعفران، نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه بقچه بادمجان با گوشت و پنیر پیتزا:

مرحله اول آماده سازی بادمجان ها:

ابتدا بادمجان ها را پوست کنده و به نازک ترین حالت ممکن برش طولی دهید. حالا بادمجان ها را داخل کاسه ای ریخته و روی آن آب و نمک بریزید و بعد از تغییر رنگ آب بادمجان ها را آبکش کنید تا نمک اضافی آن خارج شود.

مرحله دوم سرخ کردن بادمجان ها:

داخل تابه ای روغن ریخته و روی حرارت می گذاریم تا زمانی که خوب گرم شود. با یک قلمو سفیده تخم مرغ و زعفران را روی بادمجان ها بزنید تا جذب روغن کمتری داشته باشند. حالا بادمجان ها را داخل تابه قرار دهید و هر دو طرف تابه را سرخ کنید.

مرحله سوم آماده سازی سس میانی :

ابتدا پیاز را پوست گرفته و به شکل نگینی خیلی ریز برش دهید و به همراه سیر پوره شده داخل تابه ای ریخته و به همراه روغن دهید تا سبک و طلایی شوند. گوشت چرخ شده را به همراه نمک، فلفل و زردچوبه به گوشت افزوده و تا زمانی که رنگ گوشت تغییر کند خوب تفت دهید. وقتی گوشت خوب سرخ شد باید پوره گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم بستن بقچه ها:

حالا داخل سینی مسطحی 2 عدد ورق بادمجان را به صورت به علاوه روی هم قرار دهید و از مواد گوشتی آماده شده 1 قاشق غذا خوری در مرکز این به علاوه بریزید. حالا ورقه های بادمجان را روی هم بیاورید و با خلال دندان فیکس کنید.

مرحله پنجم پخت بقیچه بادمجان:

حالا بقچه های بادمجان را داخل ظرف مخصوص فر قرار دهید و روی آن پنیر پیتزا بریزید و برای 10 دقیقه در دمای 180 قرار دهید تا پنیر ذوب شود. نوش جان

نکات و فوت و فن تهیه بقچه بادمجان در فر:

  1. می توانید این غذا را هم با نان و هم برنج سرو کنید.
  2. می توانید برای اینکه بادمجان جذب روغنی کمتری داشته باشد بجای سفیده تخم مرغ از ماست استفاده کنید.
  3. می توانید از 2 قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی به جای پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: