سیب زمینی آکاردئونی به نوعی سیب زمینی که برش خورده و مزه دار شده و در فر گریل می شود می گویند که برای تکمیل غذاهایی چون استیک به کار برده می شود. البته این نوع طبخ سیب زمینی به عنوان پپش غذا و یا یک میان وعده در کنار سس و پنیر های مختلف می توان استفاده کرد بهترین و کم ضرر ترین روش سرو سیب زمینی طبخ آن در فر است برای اینکه این سیب زمینی خوشمزه و جذاب را یاد بگیرید با آشمزه همراه باشید.

مواد لازم تهیه سیب زمینی آکاردئونی:

سیب زمینی2 عدد
آویشن، نمک و فلفلبه میزان لازم
پیازچه ریز شده2 ساقه
سیر2 حبه
روغن زیتون4 قاشق غذا خوری

طرز تهیه سیب زمینی آکاردئونی در فر:

مرحله اول آماده سازی سیب زمینی:

ابتدا سیب زمینی ها را شسته و پوست می گیریم. حالا دو عدد نی (نوشیدنی) و یا هر چیزی شبیه به نی را دو سمت سیب زمینی قرار می دهیم و با یک چاقوی تیز سیب زمینی ها را برش های ریز می زنیم تا جائیکه به نی رسید برش را متوقف می کنیم و تا انتها این کار را انجام می دهیم حالا سیب زمینی ما از یک سمت برش خورده و از سمت دیگر متصل می باشد.

مرحله دوم مزه دار کردن سیب زمینی:

ابتدا داخل کاسه کوچکی روغن زیتون را به همراه سیر رنده شده، پیازچه خرد شده، نمک و فلفل، آویشن مخلوط کرده و با یک برس از این سس لا به لای تمام برش های سیب زمینی را آغشته به مواد می کنیم.

مرحله سوم پخت سیب زمینی ها:

فر را با 180 درجه سانتی گراد گرم می کنیم و سیب زمنی ها را داخل فر می گذاریم. بسته به سایز سیب زمینی 20 تا 45 دقیقه زمان پخت سیب زمینی زمان می برد.

نکات و فوت و فن تهیه سیب زمینی آکاردئونی:

  1. برای این سیب زمینی از ادویه ای مانند پودر چیلی هم می توان استفاده کرد که هم رنگ و هم طعم خوبی به غذا می دهد.
  2. مقداری پنیر پامزان در انتهای پخت باعث می شود تا طعمی بی نظیر به سیب زمینی های شما بدهد.
  3. استفاده از مقداری پنیر پیتزا یا سرو در کنار دیپ چدار هم بسیار طعم عالی به غذا می دهد.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: