سان شاین در لغت به معنای آفتاب درخشان است. اما معنی این دسر چیز دیگری است هر چند بی ربط به معنای لغوی آن نیست. معنی این دسر شادی، دلخوشی و… است که در واقع به حس بعد از خوردن آن مرتبط است. ظاهر جذاب و فوق العاده آن؛ آن را به یکی از پرفروش ترین های کافی شاپ ها رسانده است که شما می توانید آن را در خانه نیز تهیه کنید. سان شاین انواع مختلفی از جمله سان شاین شکلاتی، توت فرنگی و… قابل تهیه است. مواد اصلی این دسر شامل بستنی، ژله و میوه است. در تهیه این دسر شما می توانید خلاقیت خود را به خرج دهید و برای تزیین آن می توانید از سس های شکلاتی، تکه های میوه، ترافل، مغز ها و…تزیین کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سان شاین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سان شاین

پودر ژله3 طعم
بستنی وانیلی3 ق غذاخوری
موز1 عدد
توت فرنگی5 عدد
بستنی میوه ایبه میزان لازم
گردو، شکلات و…برای تزیین

مراحل طرز تهیه سان شاین

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

پودر ژله را از بسته خارج کرده و هر طعم را در کاسه جداگانه می ریزیم سپس نصف لیوان آب جوش به هر کاسه اضافه کرده و هم می زنیم تا زمانی که ذرات ژله به طور کامل حل شود. نصف لیوان آب سرد را به هر کاسه اضافه کرده و هم می زنیم. صبر کنید مقداری ژله خنک شود سپس در یخچال قرار داده تا به طور کامل سفت و آماده شود. وقتی ژله آماده شد با قاشق آن را له و ریز کنید و مقداری از مواد هر کاسه را برداشته و با یک قاشق بستنی وانیلی ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید. موز را پوست کنده و نصف آن را ورقه ای خرد کنید و نصف دیگر آن را خیلی ریز کنید. توت فرنگی ها را نیز شسته و نصف آن ها را ورقه و نیمی دیگر را خیلی ریز کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد سان شاین

ظرف مناسب برای سرو سان شاین را انتخاب کنید ظرفی انتخابی شبیه جام های دراز باشد بسیار مناسب است. مقداری از ژله ای که با بستنی قاطی نکرده بودید را در ظرف بریزید سپس مقداری ژله بستنی را روی آن بریزید. موز های ورقه شده را نیز اضافه کنید و در کنار دیواره های ظرف بچینید و موز خرد شده را نیز اضافه کنید. رنگ دیگر از ژله را نیز انتخاب کرده و به همان صورت قبل عمل کنید با این تفاوت که به جای موز از توت فرنگی استفاده کنید. سپس طعم دیگر ژله را نیز مانند قبل اضافه کنید و در آخر اسکوب های بستنی میوه ای را نیز اضافه کنید و آن را با مواد دلخواه تزیین کنید. برای مثال آناناس حلقه شده یا سس شکلات و… تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سان شاین

  1. وقتی آب جوش را اضافه کرده باید به خوبی هم بزنید و گرنه ته ژله خراب می شود.
  2. برای انتخاب پودر ژله و طعم آن ها و همچنین بستنی به سلیقه خود می توانید عمل کنید.
  3. به جای موز و توت فرنگی می توانید از انواع میوه های دیگر مانند پرتقال و کیوی و… نیز استفاده کنید.
  4. می توانید از خامه قنادی زده شده یا اسپری خامه نیز برای تزیین استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: