ته چین مرغ زعفرانی در قابلمه یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه یک غذای مجلسی بدون فر می باشد و می توانید داخل قابلمه روی گاز تهیه کنید. ته چین مرغ از انواع ته چین ها می باشد که بین ما ایرانی ها بسیار محبوب می باشد. شما می توانید برای مهمانی و مجالس این ته چین خوشمزه را تهیه کنید و با زرشک و انواع خلال ها استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ته چین مرغ زعفرانی در قابلمه روی گاز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ته چین مرغ زعفرانی

سینه یا ران مرغ2 عدد
برنج4 پیمانه
پیاز1 عدد
زعفرانبه مقدار لازم
ماست1/2 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
روغن مایع2 ق غذا خوری
زرشک و خلالبه مقدار لازم
برگ بو1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه ته چین مرغ زعفرانی خوشمزه روی گاز

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید مرغ را بپزید برای پخت مرغ باید سینه یا ران مرغ را به همراه پیاز خرد شده داخل قابلمه تفت دهید تا مرغ تغییر رنگ دهد. سپس برگ بو و ادویه ها را اضافه کنید و روی مرغ آبجوش بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود.

مرحله دوم: تهیه مایه ته چین

زعفران را با کمی قند بسابید و بگذارید با چند قطع یخ دم بگیرد. سپس تخم مرغ را به همراه ماست و روغن مایع و زعفران داخل یک کاسه بریزید و با چنگال هم بزنید تا مواد از لختگی خارج شود.

مرحله سوم: آماده سازی مواد

برنج را از قبل با کمی نمک خیس کنید و روی حرارت قرار دهید. سینه مرغ را بعد از پخت ریش ریش کنید و به آن زعفران دم کرده اضافه کنید. زرشک را به همراه کمی کره و شکر تفت دهید تا پفکی شود.

مرحله چهارم: پخت ته چین مرغ

برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و نرم شود و بعد کمی زنده تر از همیشه آبکش کنید و برنج را با مواد ته چین مرحله دوم مخلوط کنید و هم بزنید. کف قابلمه مقدار روغن ریخته و نیمی از برنج را بریزید و مرغ ریش ریش را به همراه کمی زرشک روی مرغ بریزید و بعد مابقی برنج را بریزید و روی سطح آن را صاف کنید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 1 ساعت ته چین را دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ته چین مرغ زعفرانی خوشمزه و ساده

  1. می توانید آب مرغ را دور نریزید و برای تهیه سوپ استفاده کنید.
  2. می توانید برای تزیین از انواع خلال ها استفاده کنید.
  3. مواد تخم مرغی زیاد هم نزنید تا بوی زهم نگیرد.
4.3/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: