کوکو اسفناج یکی از انواع بسیار زیاد کوکوها می باشد. این کوکو به دلیل وجود اسفناج سرشار از مواد مغذی می باشد و می تواند مواد غذایی مورد نیاز برای یک وعده غذایی را به بدن ما برساند. کوکو اسفناج را می توان با سیب زمینی یا بدون سیب زمینی درست کرد و در کنار برنج و نان سرو کرد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کوکو اسفناج رژیمی با سیب زمینی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه کوکو اسفناج ساده:

پیازچه2 عدد
تخم مرغ3 عدد
پیاز1 عدد
اسفناج300 گرم
سیب زمینی آب پز1 عدد
روغنبه میزان لازم
آرد سفید2 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه کوکو اسفناج رژیمی با سیب زمینی:

مرحله اول آماده سازی اسفناج:

ابتدا اسفناج و پیازچه را شسته و زمان می دهیم تا آب اضافی آن خارج شود. سپس پیازچه، پیاز و اسفناج را کاملا ریز خرد می کنیم.

مرحله دوم پخت سبزیجات:

تابه مناسبی را روی حرارت قرار می دهیم کمی روغن داخل آن ریخته سپس پیاز، پبازچه و اسفناج را کمی داخل تابه تفت می دهیم تا آب اضافی سبزیجات از بین برود. سپس از روی حرارت برمی داریم و زمان می دهیم تا خنک شوند.

مرحله سوم آماده سازی مواد تخم مرغی:

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای شکسته و کمی مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شوند سپس نمک، فلفل، آرد سفید و زردچوبه را هم افزوده و همه مواد را با همزن دستی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله چهارم مخلوط کردن مواد:

سیب زمینی پخته و رنده شده را به همراه سبزیجات و مواد تخم مرغی داخل کاسه بزرگی می ریزیم و کاملا مخلوط می کنیم تا بافت منسجم و یکدستی به وجود بیاید.

مرحله پنجم پخت کوکو اسفناج:

داخل تابه مناسبی کمی روغن ریخته و روی حرارت می گذاریم تا گرم شود سپس مواد کوکو را داخل تابه ریخته سطح آن را صاف می کنیم و زمان می دهیم تا یک سمت کوکو کاملا پخته شود سپس کوکو را بر می گردانیم تا سمت دیگر کوکو هم پخته و برشته شود حالا داخل ظرف زیبایی ریخته و در کنار نان تازه نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کوکو اسفناج:

  1. می توانید بدون آنکه سبزیجات را تفت دهید هم کوکو را تهیه کنیم.
  2. می توانید 3 قاشق پیازداغ عسلی را جایگزین پیاز کنید.
  3. اگر مایه کوکو غلظت کافی برای سرخ کردن را نداشت از آرد بیشتری استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: