همبرگر سویا یکی از انواع همبرگر ها می باشد که برای افراد گیاه خوار و رژیمی بسیار مناسب است. همبرگر سویا برای کسانی که طعم گوشت را دوست ندارند و یا حساسیت دارند بسیار مناسب است. می توانید این همبرگر را به راحتی تهیه کنید و در فریزر قرار دهید و هر موقع که هوس یک غذای خوشمزه را کردید آن را سرخ کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه همبرگر سویا بدون گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه همبرگر با سویا:

سویا2 پیمانه
آرد نخود1 پیمانه
تخم مرغ1 عدد
پیاز درشت1 عدد
سیر1 حبه
نمک، فلفل، زردچوبه، پاپریکابه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
کاهو، گوجه، خیارشور و حلقه های پیازبه میزان لازم
پنیر ورقه ای1 بسته
نان گردبه میزان لازم

طرز تهیه همبرگر سویا بدون گوشت:

مرحله اول: آماده سازی خمیر سویا

سویا را در غذا ساز ریخته و چند پالس بزنید تا کاملا پودر شود، سپس آرد نخود به همراه تخم مرغ و پیازی که رنده کردید و آب آن را گرفته اید و همین طور ادویه های مورد نیاز و سیر له شده داخل غذاساز ریخته و چند پالس بزنید تا مواد کاملا یکدست و خمیری شود. مایع خمیرهمبرگر سویا آماده است.

مرحله دوم: آماده سازی همبرگر سویا

بر روی میز کار کاغذ روغنی انداخته و برش بزنید. به اندازه های کوچک 10*10 برش بزنید. به اندازه یک نارنگی کوچک از خمیر همبرگر سویا برداشته روی کاغذ روغنی پهن کنید و برش کاغذ روغنی دیگری بر روی همبرگر سویا قرار دهید. همه ی همبرگر سویا را به همین ترتیب آماده کرده و به مدت 1 ساعت در فریزر استراحت دهید.

مرحله سوم: سرخ کردن

در صورت تمایل برای آماده سازی همبرگر سویا می توانید در تابه روغن ریخته و همبرگر سویا را سرخ کنید. در صورت دیگر می توانید از فر و یا حتی کباب پز نیز استفاده کنید.

مرحله چهارم: پایان آماده سازی همبرگر سویا

همبرگر سویا که آماده شد، یک نان گرد را برداشته بر روی نان کمی سس مورد نظر را ریخته و پخش کنید. سپس یک ورق کاهو، یک عدد همبرگر سویا، تعدادی پنیر ورقه ای، تعدادی گوجه و خیار شور و همین طور در صورت تمایل ورقه های حلقه ی پیاز را بر روی هم بچینید، در صورت دلخواه همین ترکیب را دوباره تکرار می کنیم تا یک همبرگر سویای دوبل داشته باشید.

نکات کلیدی در تهیه همبرگر سویا خوشمزه:

  1. سویا را از عطاری ها و یا فروشگاه های معتبر تهیه بفرمائید.
  2. سویا را بدون آن که بشورید داخل غذاساز بریزید وگرنه حالت خمیری به خود می گیرد.
  3. برای استفاده از پیاز حتما بعد از رنده کردن آب پیاز را کامل بگیرید و بدون آب استفاده کنید زیرا در هنگام خمیر کردن، خمیر آب می افتد.
3.4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: