امروز در آشمزی می خواهیم طرز تهیه سیرابی و شیردان را به شما همراهان آموزش دهیم. شاید سیرابی را همه دوست نداشته باشند و دلیل بیشتر آن هم این است که سیرابی بوی بسیار ناخوشایندی دارد. به همین دلیل آشمزی برای شما راهکاری را در نظر گرفته است که به راحتی بتوانید یک سیرابی خوش بو را در منزل تهیه کنید و آن را به عنوان صبحانه و یا عصرانه نوش جان فرمائید. سیراب و شیردان به دلیل خواص فراوانی که دارد به خانم های باردار بسیار توصیه می شود تا آن را میل کنند. با آموزش و راه حل از بین بردن بوی سیرابی که آشمزی به شما همراهان می گوید مطمئن باشید که عاشق سیرابی و شیردان می شوید و دوست دارید که حداقل هر دو هفته ای یکبار و ماهی یکبار حتما سیرابی را آماده کنید. سیرابی به دلیل انرژی زیادی که دارد توصیه می شود در وعده صبحانه نوش جان شود. در آشمزی همراه ما باشید برای طرز تهیه سیرابی و شیردان بازاری خوشمزه.

مواد لازم برای تهیه سیرابی و شیردان

سیرابی و شیردان گوسفندی1 دست
نعنا خشک2 قاشق غذا خوری
سیر1 بوته
سرکه1 پیاله
آببه میزان لازم
نمک، فلفل سیاه و دارچینبه میزان لازم
طرز تهیه سیرابی و شیردان

طرز تهیه سیرابی و شیردان بازاری

مرحله اول: سیرابی و شیردان گوسفندی

برای تهیه سیرابی لازم است که سیرابی و شیردان را خوب پاک کرده تا پرز های اضافه اش گرفته شود و به مدت 2-3 ساعت در آب سرد بگذارید تا سیرابی و شیردان به خوبی در آب خیس بخورد و شسته شود.

مرحله دوم: پخت سیرابی و شیردان گوسفندی

برای پخت سیرابی و شیردان، برای از بین بردن بوی زیادی که دارد فقط کافی است که سیرابی را با سیر و سرکه بپزید. سیرابی را در قابلمه بگذارید و به مقداری که روی سیرابی را آب بگیرد، آب بریزید. سپس سیر را پاک کرده و با پشت کارد له کنید و به همراه نعنا خشک و سرکه به سیرابی اضافه کنید و زمان دهید تا به مدت 4-5 ساعت سیرابی پخته شود.

مرحله سوم: پایان کار

در 20 دقیقه پایان پخت سیرابی ادویه ها را اضافه کرده و سپس سیرابی و شیردان پخته شده را در ظرف مورد نظر سرو بریزید و به همراه سیر ترشی و یا هر چاشنی دیگر نوش جان فرمائید.

طرز تهیه و دستور پخت سیرابی و شیردان بازاری

نکات طلایی و مهم در تهیه سیرابی و شیردان

  1. ادویه ها را در پایان پخت اضافه کنید زیرا اگر از ابتدا استفاده کنید با عث سفتی سیرابی می شود.
  2. برای اینکه سیرابی خوشبو بجوشد از نعنا و سیر و سرکه استفاده کنید.
  3. سیرابی به دلیل پرزهای زیادی که دارد باید حتما آن را خوب پاک کنید و در آب سرد بگذارید تا پرزهای باقی مانده اش را پس بدهد.
  4. مدت پخت سیرابی هر چه بیشتر باشد بهتر است.
  5. می توانید از زودپز برای پخت سیراب و شیردان نیز استفاده کنید.
3.6/5 - (90 امتیاز)

دسته بندی شده در: