لازانیا سوسیس کالباس یکی از انواع لازانیا ها می باشد برای کسانی که طعم و مزه سوسیس را دوست دارند. این لازانیا بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد و برای آن نیازی به گوشت ندارید. کافی مواد را کمی تفت دهید و یک سس بشامل خوشمزه تهیه کنید تا یک لازانیای درجه یک داشته باشید. لازانیا را می توانید در فر و یا توستر و یا حتی سولاردم استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه لازانیا سوسیس کالباس با سس بشامل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لازانیا با سوسیس و کالباس و سس بشامل:

لازانیا۱ بسته
سوسیس۵ عدد
کالباس۳۰۰ گرم
آرد2 ق غذا خوری
شیر۱ لیوان
خامهنصف پاکت
کره۵۰ گرم
نمک، فلفل سیاه، آویشن، پودر سیربه میزان لازم
پنیر ورقه ای۱ بسته
فلفل دلمه ای۱ عدد
آب جوشیدهبه میزان لازم

طرز تهیه لازانیا با سوسیس و کالباس بدون گوشت در فر و توستر:

مرحله اول تهیه سس بشامل:

آرد را الک کرده و در تابه ریخته و روی حرارت بگذارید. سپس تفت دهید و شیر را به آرد اضافه کنید و هم بزنید. وقتی آرد و شیر با هم ترکیب شد، از روی حرارت برداشته و خامه را به همراه کره اضافه کنید و مداوم هم بزنید و در انتها کمی فلفل سیاه و آویشن و پودر سیر به سس بشامل اضافه کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم تهیه مواد میانی لازانیا:

سوسیس را خرد کرده و سرخ کنید و سپس از داخل تابه خارج کنید. در صورت تمایل کالباس که با سلیقه ی خود انتخاب کرده اید از چه نوعی باشد، را می توانید برش دهید و یا به صورت درسته در لازانیا استفاده کنید. فلفل دلمه ای را نیز خرد کرده و در بشقاب بریزید و کنار دست خود قرار دهید.

مرحله سوم آماده سازی لازانیا:

لازانیا را فقط کافی است که در آب جوش زده و در ظرف مورد نظر که کمی چرب شده است قرار دهید. یک ردیف از لازانیا را در کف ظرف بچینید.

مرحله چهارم پخت لازانیا با سوسیس و سس سفید

قبل از شروع کار ابتدا فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود و سپس روی لازانیا را سوسیس و کالباس و فلفل دلمه ای و سس بشامل و در آخر پنیر ورقه ای بچینید. سپس همه این مراحل را تکرار کنید تا مواد تمام شود و روی ورقه آخر لازانیا را با سس بشامل و پنیر کاور کنید. در آخر دیس لازانیا را در فر گذاشته و به مدت ۳۰ -۴۰ دقیقه زمان دهید تا لازانیای سوسیس و کالباس آماده سرو شود. برای پخت لازانیا سوسیس در توستر باید به مدت 20 دقیقه در دمای 160 درجه قرار دهید تا لازانیا پخته و پنیر ذوب شود.

مرحله پنجم: سرو لازانیای سوسیس و کالباس

در آخر پس از اینکه لازانیا آماده شد می توانید لازانیا سوسیس و کالباس را برش زده و در ظرف مورد نظر سرو کنید و به همراه سس دلخواه و چاشنی های دلخواه نوش جان فرمائید.

نکات کلیدی در تهیه لازانیا سوسیس کالباس در فر و توستر با سس بشامل:

  1. در تهیه لازانیا با سوسیس و کالباس می توانید لازانیا را به صورت رولی آماده کنید.
  2. می توانید از انواع پنیر نیز در تهیه لازانیای سوسیس و کالباس نیز استفاد کنید.
  3. می توانید از قارچ و نخود فرنگی و ذرت در مواد میانی لازانیا نیز استفاده کنید.
  4. می توانید لازانیا را در ماهی تابه آماده کنید و بدون فر یک لازانیای عالی داشته باشید.
  5. همچنین می توانید یک سس گوجه فرنگی آماده کنید و سپس لازانیا را آماده کنید و درگر سس بشامل را حذف کنید.
4/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: