رشته پلو با گوشت چرخ کرده را می توانید به راحتی تهیه کنید. این غذای خوشمزه و ساده را می توانید با گوشت چرخ کرده و تفت خورده تهیه کنید که خیلی سریع تهیه می شود و شما اگر مهمان سر زده دارید و می خواهید یک غذای مجلسی و خوشمزه تهیه کنید رشته پلو با گوشت چرخ کرده یکی از بهترین گزینه ها می باشد که می توانید در کنار آن از پیاز داغ و هویج تفت داده نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه رشته پلو با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه رشته پلو با گوشت چرخ کرده

برنج2 پیمانه
گوشت چرخ کرده300 گرم
پیاز1 عدد
پیاز داغ3 ق غذا خوری
گردوبه دلخواه
زعفرانبه مقدار لازم
رشته پلوییبه مقدار لازم
کشمشبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه رشته پلو خوشمزه با گوشت چرخ کرده ساده و سریع

مرحله اول: دم گذاشتن رشته پلو

ابتدا باید برنج را تمیز کنید و خوب بشورید و با کمی نمک خیس کنید و کنار قرار دهید. برنج را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا برنج نرم شود و در 5 دقیقه انتهای رشته ها را خرد کنید و داخل برنج بریزید و صبر کنید تا رشته نرم شود و بعد برنج را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و بگذارید تا رشته پلو دم بکشد.

مرحله دوم: تفت دادن گوشت و پیاز

در ادامه باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا کمی طلایی شود و بعد گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت خوب سرخ شود و در انتها ادویه ها را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: تهیه رشته پلو با گوشت

کشمش ها را داخل تابه به همراه کمی کره تفت دهید تا پف کند. پیاز داغ را کمی تفت دهید تا گرم شود. به دلخواه می توانید گردو خرد شده را نیز کمی تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود. در انتها روی رشته پلو کمی زعفران و کره بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه رشته پلو با گوشت چرخ کرده ساده و سریع

  1. می توانید به دلخواه از کمی هویج یا فلفل دلمه نیز داخل مواد گوشتی استفاده کنید.
  2. می توانید به مواد گوشت چرخ کرده کمی رب بزنید.
  3. می توانید به دلخواه از ترکیب گوشت و سویا استفاده کنید.
2.7/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: