پولد بیف که همان ساندویچ گوشت است در بین افراد از محبوبیت زیادی برخوردار است. پولد بیف یکی از ساندویچ های بین المللی است که شما می توانید آن را در خانه نیز تهیه و میل کنید. این غذا در زمانی کم قابل تهیه است از این رو مناسب زمان هایی است که وقت کافی برای تهیه غذا ندارید. امروز در آشمزی طرز تهیه پولد بیف را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پولد بیف

راسته گوساله500 گرم
پیاز متوسط1 عدد
سیر5 حبه
زیره سیاه1 ق چای خوری
فلفل سیاه1/2 ق چای خوری
برگ بو1 عدد
روغن4 ق غذا خوری
قارچ200 گرم
اورگانو1 ق چای خوری
پنیر پیتزا150 گرم

طرز تهیه پولد بیف

مرحله اول: پخت گوشت

ابتدا پیاز را پوست کنید و خرد کنید سپس آن را در یک قابلمه بریزید و تفت دهید و در ادامه گوشت خرد شده را اضافه کنید و بعد از مدتی روغن را بیفزایید و مواد را تفت دهید. سیر را پوست کرده و به مواد بیفزایید. زیره سیاه و فلفل سیاه را همراه برگ بو و اورگانو به مواد اضافه کنید. درب قابلمه را ببندید و بزارید گوشت به مدت 2 ساعت بپزد.

مرحله دوم: تفت دادن قارچ و پنیر پیتزا

بعد از پخت گوشت گاز را خاموش کنید و گوشت را با چنگال ریش ریش کنید و در یک ظرف بریزید. آب گوشت را نیز بزارید مقداری بیشتر بپزد تا غلیظ شود. در ادامه قارچ را اسلایسی خرد کنید و در یک تابه روغن بریزید و آن را تفت دهید سپس پنیر پیتزا را نیز به قارچ اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه ساندویچ

ابتدا یک لایه زیرین نان ساندویچی را با آب گوشت غلیظ شده آغشته کنید سپس گوشت های ریش ریش را را اضافه کنید و روی آن ترکیب قارچ و پنیر پیتزا را بیفزایید سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پولد بیف

  1. شما می توانید در آخر کار تهیه ساندویچ از مقداری گوجه و خیار شور نیز در تهیه آن استفاده کنید و با سس های دلخواه آن را میل کنید.
  2. برای اینکه رنگ قارچ در هنگام تفت دادن تغییر رنگ ندهد می توانید از چند قطره لیمو در آن نیز استفاده کنید تا سفید بماند.
  3. شما می توانید پولد بیف را بدون نان نیز میل کنید و برای این کار باید مواد تهیه شده را با هم ترکیب کرده و میل کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: