خمیر پای یک خمیر بسیار ساده است که پایه تمام پای ها می باشد. با این خمیر ساده می توان خیلی از پای ها از جمله پای سیب، پای توت فرنگی، پای آلبالو و دیگر پای ها را تهیه کرد و یا می توانید برای انواع غذاها نیز استفاده کنید. پای از خانواده تارت ها می باشند. پایه اصلی خمیر پای کره می باشد که نمی توانید آن را با مواد دیگر جایگزین کنید ولی به دلخواه می توانید از کره پاستوریزه یا مارگارین برای تهیه این خمیر استفاده کنید. امروز قصد دارمی تا طرز تهیه خمیر مخصوص پای با کره را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نظر جهت تهیه خمیر مخصوص پای :

آرد سفید250 گرم
کره110 گرم
آب سرد1/4 پیمانه
نمک1 قاشق مربا خوری

طرز تهیه خمیر مخصوص پای با کره:

مرحله اول آماده سازی مواد خشک:

ابتدا نمک و آرد را با هم مخلوط کنید و سه بار مواد را باهم الک کنید تا آرد سبک و هوادهی شود.

مرحله دوم افزون کره:

حالا کره سرد یخچالی را مکعبی برش بزنید و به مخلوط فوق اضافه کنید. حالا با نوک انگشت کره را به خورد آرد بدهید تا دانه های آرد درشت تر شود.

مرحله سوم افزودن آب:

در انتها باید آب را به خمیر اضافه کنید و خمیر را جمع کنید. خیلی کم بانوک انگشت خمیر را ورز دهید و یا می توانید از غذاساز برای جمع کردن خمیر استفاده کنید تا گرمای دست را احساس نکند.

مرحله چهارم استراحت دادن به خمیر:

حمیر را به شکل توپ دربیاورید و داخل نایلون قرار بگذارید و به مدت 1 ساعت داخل یخچال می گذاریم تا استراحت کند.

مرحله پنجم آماده سازی خمیر برای پخت:

زمانی که استراحت خمیر کامل شد. آن را از داخل یخچال خارج کنید و روی میز کار با وردنه باز کرده و به اندازه قالب تارت پهن کنید. حالا خمیر را به کمک وردنه بلند کرده و داخل قالب تارت قرار دهید و روی خمیر را با چنگال حفره ایجاد کنید تا خمیر موقع پخت پف نکند.

مرحله ششم پخت خمیر تارت:

قالب را داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید تا کاملا پخته و طلایی شود. سپس با میوه یا کرم دلخواه آن را پر کرده و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه خمیر تارت ساده برای شیرینی و غذا:

  1. از این خمیر برای تارت های نمکی که به عنوان غذا و یا پیش غذا هستند هم می توانید استفاده کنید.
  2. از آرد سفید قنادی استفاده کنید و آن را حتما چندین بار الک کنید.
  3. خمیر تارت باید خنک باشد و گرنه به روغن می افتد. اگر خمیر هم دمای محیط شد دوباره داخل یخچال بگذارید و بعد استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: