کمپوت هلو یکی از انواع کمپوت ها می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. هلو یکی از میوه های تابستانی می باشد، هلو یکی از میوه های بدون کرک است که دارای پوست صاف است. هلو از میوه های خوش عطر و آبدار است که جزء میو های هسته دار به حساب می آید. مصرف هلو باعث کاهش فشار خون و موجب سلامتی قلب می شود و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که برای بدن نقش مهمی دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه کمپوت هلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت سریع:

هلو1 کیلوگرم
آب2 پیمانه
شکر300 گرم

طرز تهیه کمپوت هلو خوشمزه در قابلمه:

مرحله اول: آماده سازی

هلو ها را خوب بشورید و خشک کنید. می توانید به دلخواه هلو را پوست بگیرید و یا کمپوت را با پوست تهیه کنید. حالا از وسط به دو نیم کنید و هسته هلو را جدا کنید و شروع به خرد کردن هلو کنید.

مرحله دوم:مخلوط کردن آب و شکر

آب را بجوشانید و صبر کنید تا خنک شود سپس شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا شکر حل شود. سپس هلو های خرد شده را داخل یک ظرف شیشه ای هلو های خرد شده را بریزید و مخلوط آب و شکر را روی هلو ها بریزید.

مرحله سوم: تهیه کمپوت هلو

داخل یک قابلمه مقداری آب ریخته و شیشه های کمپوت را که با درب فلزی خوب محکم کردید داخل آب قرار دهید به طوری که تا سر شیشه داخل آب باشند و روی حرارت کم قرار دهید تا زمانی که بجوش بیاید 15 دقیقه زمان بگیرید و شیشه ها را از آب بردارید و به طور وارانه روی یک دستمال قرار دهید و صبر کنید تا در دمای محیط خنک شود، کمپوت هلو ما آماده شده است آن را در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کمپوت هلو ساده و سریع در خانه

  1. بیش از اندازه روی حرارت قرار ندهید وگرنه هلو له می شوند و حالت خود را از دست می دهند.
  2. می توانید کمی گلاب و زعفران برای خوش عطر شدن این کمپوت اضافه کنید.
  3. می توانید این کمپوت هلو را داخل یخچال و هم بیرون یخچال نگهداری کنید.

1.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: