پنکیک با ماست یکی از روش های تهیه پنکیک می باشد که بجای شیر قرار است از ماست استفاده کنید. پنکیک با ماست برای کسانی که طعم و مزه شیر را دوست ندارند گزینه بسیار خوبی می باشد و شما می توانید آن را برای صبحانه یا عصرانه تهیه کنید. پنکیک با ماست کم شیرین هستند زیرا با عسل و یا شکلات یا نوتلا سرو می شوند. پنکیک با ماست بسیار سیر کننده است و برای شروع یک روز بسیار خوب می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه پنکیک با ماست را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پنکیک با ماست پفکی:

تخم مرغ2 عدد
روغن مایع8 ق غذا خوری
ماست5 ق غذا خوری
شکر5 ق غذا خوری
بیکینگ پودر1 ق چای خوری
وانیل1/2 ق چای خوری
میوه و عسلبه مقدار لازم
آرد8 ق غذا خوری

طرز تهیه پنکیک با ماست برای 2 نفر:

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر را داخل کاسه ریخته و به همراه همزن برقی یا همزن دستی 3 دقیقه هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند و بعد روغن و ماست را اضافه کنید و برای 1 دقیقه دیگر مواد را هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه مواد پنکیک

آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید. مخلوط آرد را به تدریج به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مایه یکدست بدست بیاید. مایه پنکیک نباید خیلی شل و نه خیلی سفت باشد.

مرحله سوم: پخت

کف تابه را کمی چرب کنید و صبر کنید از مواد پنکیک با ملاقه بردارید و داخل تابه بریزید و صبر کنید تا پنکیک حباب بزند و بعد با کمک کفگیر برگردانید و صبر کنید تا طرف دیگر نیز پخته شود و پف کند. سپس همه پنکیک ها را روی هم قرار دهید و با عسل یا میوه دلخواه سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پخت پنکیک با ماست پفکی و خوشمزه

  1. این مقدار به شما 8 الی 10 پنکیک می دهد.
  2. اگر مایه بدست آمده خیلی غلیظ بود می توانید ماست یا شیر اضافه کنید.
  3. به دلخواه می توانید کمی هل یا دارچین اضافه کنید.
  4. می توانید از زعفران و گردو استفاده کنید.
4.4/5 - (19 امتیاز)

دسته بندی شده در: