در آشمزی هستیم با یکی دیگر از غذاهای دریایی… میگو به دلیل بوی زهمی که دارد و پاک کردن مشکل آن کمی به نسبت ماهی کمتر استفاده میشود. به همین دلیل آشمزی خوراک قارچ و میگو با سیب زمینی را برای شما عزیزان آورده است تا از میگو استفاده کنید و میگو را در منوی غذای خود قرار دهید. میگو را می توانید به صورت آماده و بسته بندی شده تهیه کنید و یا اگر از بازار خریداری می کنید از مغازه دار باید بخواهید تا میگو را برای شما پاک کند و رگ سیاهی که در پشت میگو قرار دارد را حتما بگیرد تا میگو آماده استفاده شود. ما در آشمزی از میگوی پاک کرده نیز استفاده کرده ایم تا سرعت آماده سازی غذا بیشتر شود. بنابراین همراه ما باشید برای طرز تهیه خوراک قارچ میگو با سیب زمینی در آشمزی.

مواد لازم برای تهیه خوراک قارچ و میگو

میگو پاک کرده۵۰۰ گرم
قارچ۵ عدد
آبلیمو۲ قاشق غذا خوری
سیب زمینی۱ عدد بزرگ
لوبیا سبز۵۰۰ گرم
هویج۲ عدد
فلفل دلمه ای۱ عدد
گوجه فرنگی رسیده۳ عدد
پیاز۱ عدد
آب جوشیدهبه میزان لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، برگ بو، پودر سیربه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم

دستور پخت خوراک قارچ و میگو با سیب زمینی

مرحله اول: سبزیجات

پیاز و سیب زمینی و هویج را خلالی خرد کنید و لوبیا سبز را به اندازه دو بند انگشت خرد کرده و همینطور فلفل دلمه ای را خلالی خرد کنید. برای زیبایی بیشتر سعی کنید سبزیجات را خلالی خرد کنید. سپس گوجه فرنگی را رنده کرده و به صورت پوره در بیاورید.

مرحله دوم: سرخ کردن

سبزیجات را بهتر است که با کمی روغن مایع و آبلیمو و ادویه ها و روغن مایع تف دهید و کمی که سرخ شدند، میگو ها را اضافه کنید و همه را با هم تفت دهید. به میزان ۱ تا ۲ لیوان آب جوشیده را به خوراک اضافه کنید. زمان دهید تا به مدت ۲ ساعت با حرارت کم میگو و سبزیجات آماده سرو شود.

مرحله سوم: سرو خوراک قارچ و میگو با سیب زمینی

در آخر خوراک قارچ و میگو با سیب زمینی را در ظرف مورد نظر سرو کرده و به همراه نان و یا پلو خوراک قارچ و میگو با سیب زمینی را نوش جان فرمائید.

نکات تکمیل کننده در پخت خوراک قارچ و میگو

  1. می توانید به جای روغن مایع از روغن کنجد و یا روغن زیتون استفاده کنید.
  2. می توانید از ذرت تازه در خوراک قارچ و میگو استفاده کنید.
  3. برای آماده سازی خوراک میگو بهتر است که تمام سبزیجات البته به جز قارچ را خلالی خرد کنید تا زیبایی بیشتری در غذا ایجاد کنید.
  4. می توانید ابتدا سیب زمینی و میگو را سوخاری کنید و سپس به سس سبزیجات اضافه کنید.
  5. می توانید از سبزیجات بیشتری نیز در تهیه خوراک قارچ و میگو با سیب زمینی استفاده کنید.
  6. برای تزئین خوراک قارچ و میگو می توانید از جعفری خرد شده و یا پیازچه نیز استفاده کنید.
4/5 - (18 امتیاز)

دسته بندی شده در: