موساکا مرغ پنیری یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و ساده است که با مرغ یا گوشت چرخ کرده تهیه می شود. می توانید این غذای خوشمزه را برای شام یا نهار تهیه کنید. موساکا یک غذای یونانی فوق العاده می باشد که بادمجان عضو اصلی آن می باشد و به صورت لایه لایه تهیه می شود. شما می توانید این غذای فوق العاده را برای مهمانی در کنار غذاهای خود تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه موساکا با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه موساکا مرغ پنیری

سینه مرغ۱ عدد
سیب زمینی۲ عدد
پنیر ورقه ای یا پنیر پیتزا۱ بسته
نمک فلفل هندی آویشنبه میزان لازم
سس بشامل۱ پیاله
فلفل دلمه ای۱ عدد
پیاز۱ عدد
آب و روغن مایعبه میزان لازم

طرز تهیه موساکا مرغ پنیری

مرحله اول: مرغ

در یک قابلمه پیاز را با فلفل دلمه ای خرد شده بریزد و روغن اضافه کنید و تقت دهید تا سرخ شود و سپس ادویه های لازم را به همراه مرغ اضافه کنید. سپس به میزان ۳ لیوان آب بریزید و زمان دهید تا ۱ ساعت مرغ بپزد.

مرحله دوم: سیب زمینی

سیب زمینی ها را بشورید و سپس در یک قابلمه بریزید و ۳ لیوان آب بریزید و زمان دهید تا ۳۰ دقیقه پخته شود. سپس پوست سیب زمینی را گرفته و به صورت حلقه ای برش دهید.

مرحله سوم: موساکا مرغ پنیری

در ادامه فر را با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. در یک دیس پیرکس، ابتدا کمی روغن ریخته و سپس سیب زمینی ها را یک ردیف بچینید و سپس مرغ ریش ریش شده و بعد پنیر و سس بشامل و به ترتیب دوباره تکرار مرحله کنید.

مرحله چهارم: پخت موساکا مرغ پنیری

دیس ناگت مرغ پنیری را در فر گذاشته به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه زمان دهید تا پنیر طلائی شود. سپس می توانید ناگت مرغ پنیری آماده شده را با سس مورد نظر نوش جان فرمائید.

نکات کلیدی در تهیه موساکا مرغ پنیری:

  1. می توانید از هر نوع پنیر که دوست دارید نیز استفاده کنید.
  2. می توانید از قارچ و فلفل دلمه ای در تهیه موساکا نیز استفاده کنید.
  3. می توانید از سس گوجه نیز به جای سس بشامل استفاده کنید.
  4. به دلخواه می توانید این غذا را با ذائقه خود تند و تیز کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: