لازانیا بدون فر یکی از روش های بسیار خوشمزه و ساده برای تهیه لازانیا می باشد که دیگر نیازی به فر ندارید و می توانید داخل تابه دو طرفه یا معمولی این لازانیا خوشمزه را تهیه کنید. لازانیا بدون فر طعم بسیار خوبی دارد و شما می توانید با گوشت چرخ کرده یا مرغ این لازانیای ساده را تهیه کنید. برای تهیه لازانیا می توانید از سس بشامل برای نرم شدن ورقه های لازانیا استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه لازانیا بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لازانیا بدون فر

گوشت چرخ کرده250 گرم
قارچ7 عدد
پیاز1 عدد
فلفل دلمه1 عدد
رب1 ق غذا خوری
سس کچاب1 ق غذا خوری
آرد2 ق غذا خوری
شیر1.5 پیمانه
کره1 ق غذا خوری
لازانیا1 بسته
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا، پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه لازانیا بدون فر با گوشت چرخ کرده و سس بشامل

مرحله اول: تفت دادن پیاز و گوشت

در ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه روغن کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود و بعد گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت خوب سرخ شود و در ادامه ادویه ها را نیز به گوشت بزنید.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

قارچ ها را بشورید و اسلایس کنید و به همراه مواد فوق تفت دهید تا یکدست شود و بعد فلفل دلمه خرد شده را به همراه رب و سس اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود.

مرحله سوم: آماده سازی لازانیا

در ادامه اگر از لازانیا پیش پخت استفاده می کنید باید آن را برای 5 دقیقه در آب گرم قرار دهید و یا اگر پیش پخت نیست می توانید برای چند دقیقه بجوشانید و آبکش کنید.

مرحله چهارم: تهیه سس بشامل

برای تهیه سس بشامل باید کره را داخل تابه ریخته تا ذوب شود و بعد آرد را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود و بعد شیر را کم کم اضافه کنید و در انتها کمی نمک و فلفل سیاه بزنید و بعد از غلیظ شدن از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: پخت لازانیا بدون فر

در ادامه باید کف تابه مورد نظر را چرب کنید و یک ورق لازانیا قرار دهید و سس بشامل و کمی پنیر پیتزا و مواد گوشتی و همین طور لایه ها را تکرار کنید و در انتها روی مواد پنیر و سس بشامل ریخته و دور تا دور تابه را کمی آب جوش بریزید برای 30 دقیقه دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لازانیا بدون فر خوشمزه و ساده با گوشت و سس

  1. می توانید سس بشامب را حذف کنید و به صورت ساده تهیه کنید.
  2. اگر از تابه دو طرفه استفاده می کنید واشر آن را خارج کنید و اگر از تابه معمولی استفاده می کنید دمکنی قرار دهید.
2.6/5 - (26 امتیاز)

دسته بندی شده در: