کاچی با آرد برنج یکی از کاچی بسیار خوشمزه می باشد که شما می توانید خیلی راحت این کاچی را تهیه کنید. کاچی از قدیم یکی از خوارک های سنتی ایرانی می باشد که برای زایمان و درد پریود بسیار گزینه خوبی می باشد. شما می توانید این کاچی خوشمزه را با روغن جامد یا کره تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کاچی با آرد برنج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کاچی با آرد برنج

آرد برنج4 ق غذا خوری
روغن جامد2 ق غذا خوری یا 50 گرم کره
روغن مایع1 ق غذا خوری
شکر1 پیمانه
گلاب1/2 پیمانه
زعفران دمکرده1 ق غذا خوری
هل سابیده شده و دارچیندر صورت تمایل
نمک1 پنس

طرز تهیه کاچی با آرد برنج خوشمزه و مقوی و راحت

مرحله اول: آماده سازی شهد

ابتدا باید شهد را حاضر کنید برای این کار، شکر و آب را روی حرارت قرار می دهیم تا شکر حل شود و شهد بجوشد و گلاب و هل و زعفران را افزوده و وقتی دوباره جوش آمد حرارت را بسیار کم می کنیم تا فقط شهد داغ بماند.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

روغن ها را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت قرار می دهیم و آرد برنج را الک کرده و اضافه می کنیم و با حرارت ملایم تفت می دهیم به مدت تقریبی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه که بوی خامی آردبرنج از بین برود.

مرحله سوم: افزودن شهد

وقتی کمی تغییر رنگ داد، شهد داغ را کم کم اضافه می کنیم و هم می زنیم تا جایی که کاچی رقیق و روانی داشته باشیم و نمک را افزوده و حرارت را بسیار کم می کنیم و به اصطلاح کاچی را دم می گذاریم به مدت ۱۰ دقیقه و سپس در ظرف دلخواه کشیده و با دارچین و پودر پسته تزیین می کنیم. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاچی با آرد برنج

  1. می توانید از ترکیب آرد برنج و آرد گندم استفاده کنید.
  2. می توانید از عطاری ها ادویه کاچی را تهیه کنید.
  3. برای تزیین می توانید از مغز های مختلف استفاده کنید.
  4. این کاچی را می توانید به صورت گرم یا سرد تهیه کنید.

دسته بندی شده در: